PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
Niedziela Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki-Nowy Rok 2023
01.01.2023r

1. Z racji Roku Pańskiego 2023 życzymy wszystkim parafianom i gościom szczególnej opieki Najświętszej Maryi Panny Bożej Rodzicielki na każdy dzień Nowego Roku. Dzisiejszy dzień jest także światowym dniem modlitwy o pokój.
  2. W II Niedzielę miesiąca zapraszamy po Mszach świętych porannych na zmianę tajemnic różańcowych.
  3. W najbliższą sobotę miesiąca 7 stycznia udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
  4. Kalendarz liturgiczny: w piątek Objawienie Pańskie (Trzech Króli). Porządek jak w niedzielę.
  5. W uroczystość Objawiania Pańskiego będą zbierane ofiary po Mszach świętych, które przeznaczymy na misje prowadzone przez Księży Salwatorianów w różnych zakątkach świata. Bóg zapłać.
  6. Przypominamy, że w styczniu z racji wizyty duszpasterskiej - w Wysokim Kościele od Pn-Pt odprawiamy Msze św. o 830. W miesiącu styczniu odwołujemy Msze św. w piątki o 1700 w Piotrkowiczkach.
  7. 8 stycznia w niedzielę na Mszy św. o g. 1100 będziemy gościć w naszej Parafii Chór Amicorum, który uświetni liturgię Mszy św. śpiewem kolęd i pastorałek.
  8. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Wysokiego Kościoła na spotkanie opłatkowe z poczęstunkiem oraz wspólne kolędowanie, które odbędzie się w dniu 07.01.2023 w naszej świetlicy wiejskiej. Spotkanie poprzedzi Msza św., o g. 1800 odprawiana w intencji wszystkich mieszkańców.
  9. Celem Kolędy jest błogosławieństwo, odwiedziny duszpasterskie, śpiewanie kolęd, wspólna modlitwa, napis na drzwiach CMB – Chrystus mieszkanie błogosławi. Na czas „Kolędy” przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, stawiamy krzyż, dwie zapalone świece, woda święcona. Wizyta duszpasterska będzie przebiegać tradycyjnie i rozpocznie się od wtorku 3 stycznia o 1600. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień od 3-5 stycznia 2023r.: 3 stycznia wtorek Wysoki Kościół; 4 stycznia środa – Pierwoszów; 5 stycznia czwartek – Machnice. Prosimy, aby zamknąć swoje pociechy – pieski w odizolowanych pomieszczeniach na czas wizyty. Bardzo też prosimy o czujność i cierpliwość i zainteresowanie wizytą, ponieważ mamy niewielką liczebnie służbę liturgiczną i uczymy się parafii. Dalszy plan wizyty w przyszłym tygodniu.
  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego.

Z błogosławieństwem duszpasterskim
Księża Salwatorianie.