PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25.12.2022r.

1. Przeżywając radość z Narodzin Pana Jezusa składamy serdeczne życzenia wszystkim parafianom i gościom, aby Dziecię Boże, które się narodziło, aby wybawić swój lud od grzechu udzieliło wam swego błogosławieństwa oraz wlało w wasze serca radość i nadzieję i rozproszyło mroki życia. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego.
  2. Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie i drugi dzień świąt jak w niedziele. Nie będzie jednak Mszy św. wieczorowych. Boże Narodzenie jest także Patronalnym Świętem Zgromadzenia Księży Salwatorianów prosimy o modlitwę w intencji Księży Salwatorianów. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia tacę przeznaczamy na PWT we Wrocławiu.
  3. Przypominamy, że „Prace remontowe i konserwatorskie w kościele filialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach - remont elewacji wewnętrznej jest dofinansowany ze środków budżetu Gminy Wisznia Mała w wysokości 63 000,00 zł”; Remont także dofinansował Powiat Trzebnicki w wysokości 50 tysięcy złotych.
  4. Wyrażamy wdzięczność mieszkańcom Piotrkowiczek i Mienic za przygotowanie Kościoła do Świąt Bożego Narodzenia (wysprzątanie świątyni, przygotowanie Groty Betlejemskiej i piękne dekoracje świąteczne). Dziękujemy za środki, które ofiarowaliście na remont kościoła. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem osób, które poświeciły swój czas, by przejść po wioskach, aby zebrać brakującą kwotę. Dziękuję Radzie Parafialnej za wsparcie i pomoc. Dziękujmy Pan Bogu, że możemy się cieszyć kolejnym zrealizowanym etapem remontu naszego kościoła. Ostatnia część ławek zostanie zainstalowana w Nowym Roku.
  5. Paczki żywnościowe, które przygotuje Parafialny Zespół Caritas trafią do najbardziej potrzebujących w czwartek przed Nowym Rokiem. Dziękujemy za złożone ofiary na ten cel zebrano kwotę 800 zł. Bóg zapłać.
  6. W poniedziałek, 26 grudnia można poświęcić owies ku czci św. Szczepana.
  7. We wtorek 27 grudnia święto św. Jana Apostoła. W tym dniu w kościołach dokonuje się poświęcenia wina.
  8. W piątek 30 grudnia, Święto Świętej Rodziny.
  9. W sobotę w ostatni dzień roku zapraszamy na g. 1700 na nabożeństwo na zakończenie Roku Pańskiego 2022r. W tym dniu za odśpiewanie całego hymnu albo recytacji Te Deum (Ciebie Boga wysławiamy…) można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  10. W Niedzielę 1 stycznia 2023 uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz światowy Dzień Pokoju.
  11. Za tydzień podamy plan wizyty duszpasterskiej, którą planujemy rozpocząć 2 stycznia 2023 tj. w poniedziałek. Jednocześnie informujemy, że w styczniu ze względu na kolędę w dni powszednie [od Pn -Pt ]( w sobotę bez zmian o 1800)) ulega zmiana godzin odprawiania Mszy św. w Wysokim Kościele z g. 1800 na 830. W styczniu nie będzie także Mszy św. wieczorowej w Piotrkowiczkach. Jest jeszcze otwarta sprawa wieczorowej Mszy św. niedzielnej w Piotrkowiczkach na którą przychodzi znikoma ilość parafian oraz nie są zamawiane intencje np. na rok 2023 nikt nie zamówił intencji na tę Msze św. W najbliższych dniach podamy rozwiązanie z tej sytuacji.
  12. Dziękujemy p. Terni i rodzinie za przygotowanie Kościoła do Świąt Narodzenia Pańskiego, dziękujemy także za ofiarowane choinki, kwiaty i świąteczne dekoracje i przygotowanie Groty Betlejemskiej. Bóg zapłać.

Duszpasterze Księża Salwatorianie