PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

IV NIEDZIELA ADWENTU

18.12.2022r.

1. W najbliższy poniedziałek zapraszamy na g. 1730 na Mszę św. imieninową ks. Dariusza. Otoczmy w tym dniu szczególną naszą modlitwą naszego solenizanta.
  2. Na ostanie Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do czwartku w Wysokim Kościele o g. 1730 i w sobotę o 8:00. W piątki i w sobotę wieczorem Msza św. w kolorze fioletowym. Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i wtorki, młodzież w środy.
  3. Z sakramentalnej spowiedzi przedświątecznej skorzystajmy w najbliższym tygodniu. Będziemy dyżurować w konfesjonale 20 minut przed Mszą św. a w wigilię od 800-930.
  4. W najbliższą sobotę 24 grudnia przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru tego dnia. Wieczór opłatkowy powinien mieć formę spotkania śpiewno-modlitewnego. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem i krzesła dla uczestników, świąteczną dekorację, ustawmy świece na stole, i umieśćmy Pismo Święte na wyeksponowanym miejscu. Spotkanie opłatkowe rozpoczynamy od zapalenia świecy i choinki – zapalający mówi: Światło Chrystusa, wszyscy odpowiadają: Bogu niech będą dzięki, śpiew kolędy, odczytanie fragmentu Ewangelii Łk 2,1-20 lub Mt 1,18-25, modlitwa np. Ojcze nasz… w intencji zgromadzonych i zmarłych z rodziny, połamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń oraz śpiew kolęd. Pasterka w  Piotrkowiczkach o 2200, w Wysokim Kościele o 2400. Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie i drugi dzień świąt jak w niedziele. Nie będzie jednak Mszy św. wieczorowych. Boże Narodzenie jest także Patronalnym Świętem Zgromadzenia Księży Salwatorianów prosimy o modlitwę w intencji Księży Salwatorianów.
  5. Zwracamy się z gorącą prośbą do mieszkańców Piotrkowiczek oraz Mienic o pomoc w posprzątaniu i przygotowaniu dekoracji świątecznej w Kościele NSPJ w Piotrkowiczkach we wtorek i środę na g. 1700. Pracy jest sporo, prosimy o pozytywną odpowiedź na ten apel.
  6. Przypominamy, że „Prace remontowe i konserwatorskie w kościele filialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach - remont elewacji wewnętrznej jest dofinansowany ze środków budżetu Gminy Wisznia Mała w wysokości 63 000,00 zł”; Remont także dofinansował Powiat Trzebnicki w wysokości 50 tysięcy złotych.
  7. Opłatki tradycyjnie możemy nabywać u p. Teresy Kukułki. Natomiast u p. Adama mieszkańcy Piotrkowiczek i Mienic.
  8. Dziś wolontariat zbiera ofiary do puszek na pomoc osobom starszym z naszej Parafii. Środki będą przeznaczone na paczki żywnościowe dla tych osób. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy. Przypominamy, że trwa jeszcze zbiórka darów żywności w sklepach i naszych kościołach jako pomoc dla osób starszych z naszej parafii.
  9. Dziękujemy za ofiary na remont Kościoła w Piotrkowiczkach. Zebrano 2’050 zł. Bóg zapłać.
  10. Są do nabycia ostanie sztuki Świec Caritas: Duże w cenie 20 zł. Małe 10zł. Wesprzyjmy wigilijne dzieło pomocy potrzebującym. Niech tej pięknej świecy nie zabraknie na naszym wigilijnym stole.
  11. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń, a także za ofiarowane choinki, kwiaty i piękne świąteczne dekoracje i przygotowanie Groty Betlejemskiej. Bóg zapłać.

Duszpasterze Księża Salwatorianie