PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

III NIEDZIELA ADWENTU

11.12.2022r.

1. Rozpoczynamy już III tydzień adwentu. Zastanówmy się jak przeżyliśmy miniony kolejny tydzień tego świętego czasu. Czy nawiązaliśmy żywą wieź  z Bogiem? Czy modliliśmy się częściej? Czy naprawiliśmy nadwątlone relacje z bliźnim? Czy uczestniczyliśmy w roratach? Czy porzuciliśmy uczynki ciemności? Czy naprawiliśmy wyrządzone zło? Czy skorzystaliśmy z sakramentu pokuty, aby umocnić dusze nasze łaską?
  2. Trwają prace remontowe w kościele filialnym w Piotrkowiczkach mamy nadzieję, że uda się je sfinalizować do świąt. Jednocześnie zleciliśmy firmie projektowej przygotowanie projektu na Wysoki Kościół, który obejmie prace na zewnątrz kościoła. Zakładamy, że projekt powstanie do maja 2023. Koszt projektu wyniesie nas blisko 52 275 zł. Jest szansa, że uda się uzyskać być może 50% dofinasowania projektu. Pozostanie zatem do zebrania kwota 26 tyś 137 zł. Do maja z miesięcznych składek nie uda się nam uzbierać takiej sumy. W wyznaczonym czasie ogłosimy zbiórkę środków od wszystkich mieszkańców naszej Parafii. Szczegóły podamy w stosownym czasie.
  3. Zachęcam do pisania próśb do Niepokalanego Serca NMP, które będą odczytywane w II, III i IV sobotę miesiąca na nabożeństwie o g. 1700. Kartki na zapisanie próśb znajdują się na stoliku z tyłu kościoła. Zapisaną prośbę wrzucamy do specjalnej skarbony. Ofiary, jeśli zdecydujecie się złożyć przeznaczymy na utrzymanie świątyni.
  4. Jest też nowe zakupione naczynie z wodą święconą. Postarajmy się, aby woda święcona znajdowała się w naszych mieszkaniach.
  5. Na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do czwartku w Wysokim Kościele o g. 1730 i w sobotę o g. 700. W piątki i w sobotę wieczorem Msza św. w kolorze fioletowym. Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i wtorki, młodzież w środy. Możemy jednak zawsze przychodzić codziennie.
  6. Opłatki tradycyjnie możemy nabywać u p. Teresy Kukułki. Natomiast u p. Adama mieszkańcy Piotrkowiczek i Mienic.
  7. Chorych z sakramentalną posługą odwiedzimy w sobotę 17 grudnia.
  8. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  9. Dziękujemy Świętemu Mikołajowi, który 6 grudnia zawitał do naszej Parafii, aby spotkać się z dziećmi i młodzieżą. Św. Mikołaj ucieszył się, z wielu dobrych uczynków, które dzieci wypisały na własnoręcznie zrobionych serduszkach. Na ręce p. Uli Gwarek dziękujemy całemu zespołowi Caritas i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dnia św. Mikołaja. Przypominamy jedocześnie, że w wybranych sklepach jest prowadzona zbiórka darów żywności. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy i pomocy potrzebującym.
  10. Do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano 910 zł. Bóg zapłać.
  11. Za tydzień do puszek po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na pomoc osobom starszym z naszej Parafii. Środki będą przeznaczone na paczki żywnościowe dla tych osób. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
  12. Za tydzień po Mszy św. o g. 11.00 zebranie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  13. Dziękujemy za ofiary, które dziś składaliście na remont Kościoła w Piotrkowiczkach. Bóg zapłać.
  14. Są do nabycia już niewielka ilość Świec Caritas: Duże w cenie 20 zł. Małe 10zł. Wesprzyjmy wigilijne dzieło pomocy potrzebującym. Niech tej pięknej świecy nie zabraknie na naszym wigilijnym stole.
  15. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie św. Łucji; w środę św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  16. Jest już dostępna księga intencyjna na rok 2023r.
  17. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń, a także za ofiarowane kwiaty. Dziękujemy za ofiary i dary na rzecz parafii. Bóg zapłać.
  18. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie