PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

II NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2022r.

1. Wkraczamy w II tydzień adwentu. Pomyślmy jak wykorzystaliśmy miniony tydzień tego świętego czasu.  Czy zbliżyliśmy się do Boga? Czy modliliśmy się częściej? Czy naprawiliśmy nadwątlone relacje z drugim człowiekiem? Czy uczestniczyliśmy w roratach? Czy porzuciliśmy uczynki ciemności?  Czy skorzystaliśmy z sakramentu pokuty, aby umocnić dusze nasze łaską?
  2. Dziś I niedziela miesiąca po Mszach św. adoracja i zmian tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc grudzień: aby organizacje wolontariatu i zajmujące się troską o człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.
  3. Trwają prace remontowe w kościele filialnym w Piotrkowiczkach mamy nadzieję, że uda się je sfinalizować do świąt. Jednocześnie zleciliśmy firmie projektowej przygotowanie projektu na Wysoki Kościół, który obejmie prace na zewnątrz kościoła. Zakładamy, że projekt powstanie do maja 2023. Koszt projektu wyniesie nas blisko 52 275 zł. Jest szansa, że uda się uzyskać być może 50% dofinasowania projektu. Pozostanie zatem do zebrania kwota 26 tyś 137 zł. Do maja z miesięcznych składek nie uda się nam uzbierać takiej sumy. Będziemy musieli po konsultacji z Radą Parafialną, zwrócić się do wskazanych osób, aby zebrały środki od mieszkańców Parafii. Jakie będą to osoby i jak będzie wyglądała ta zbiórka podamy w najbliższym czasie.
  4. Od 1 XII – 31 XII Msze św. odprawiamy w Wysokim Kościele o g. 1730.
  5. Na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do czwartku w Wysokim Kościele o g. 1730 i w sobotę o g. 700. W piątki i w sobotę wieczorem Msza św. w kolorze fioletowym. Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i wtorki, młodzież w środy. Możemy jednak zawsze przychodzić codziennie.
  6. Chorych z sakramentalną posługą odwiedzimy w sobotę 17 grudnia.
  7. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  8. Dnia 6 grudnia do naszej Parafii zawita św. Mikołaj, który pragnie spotkać się z dziećmi. W tym roku św. Mikołaj zwraca się z prośbą, aby dzieci na to spotkanie przyniosły własnoręcznie zrobione serduszka z wypisanym dobrymi uczynkami. Św. Mikołaj przybędzie do świetlicy w Piotrkowiczkach na g. 1700 natomiast do Wysokiego Kościoła po Mszy św. Roratniej sprawowanej o 1730.
  9. Do puszek na zorganizowanie Dnia św. Mikołaj z dwóch zbiórek zebrano 2’206 zł. Bóg zapłać.
  10. Dziś zbieramy do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać.
  11. Za tydzień po Mszy św. o g. 1100 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  12. Są do nabycia już niewielka ilość Świec Caritas: Duże w cenie 20 zł. Małe 10zł. Wesprzyjmy wigilijne dzieło pomocy potrzebującym. Niech tej pięknej świecy nie zabraknie na naszym wigilijnym stole.
  13. Kalendarz liturgiczny: w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu przypada rocznica poświęcenia figury w głównym ołtarzu. W tym dniu Godzina Święta od g. 1200, o 1230 Msza św., a następnie o 1700 w Piotrkowiczkach,  o 1730 w Wysokim Kościele.
  14. Jest już dostępna księga intencyjna na rok 2023r.
  15. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń, a także za ofiarowane kwiaty. Dziękujemy za ofiary i dary na rzecz parafii. Bóg zapłać.
  16. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie