PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

I NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2022r.

1. W Kościele w okresie liturgicznym będziemy w ramach nowego programu duszpasterskiego koncentrowali naszą uwagę wokół hasła: WIERZĘ w KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY. Przypominam, że rozpoczniemy adwent, czyli czas radosnego oczekiwania, który ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, a zarazem okresem, w którym naszą uwagę kierujemy na oczekiwanie drugiego przyjścia Chrystusa na końcu świata. Ten święty czas powinien obudzić naszą stałą czujność na powtórne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów, a także stać się dla nas impulsem do częstszej modlitwy osobistej i rodzinnej do uczestnictwa w roratach, do porzucenia zła i nawrócenia i skorzystania z sakramentu pokuty, aby umocnić dusze nasze łaską.
  2. Proszę zwrócić uwagę na zmianę godzin Mszy św. w dni powszednie. Od 1 grudnia będziemy w tygodniu odprawiać w Wysokim Kościele o g. 1730.
  3. Msze św. roratnie odprawimy od poniedziałku do czwartku w Wysokim Kościele o g. 1730 i w sobotę o g. 700. W piątki i w sobotę wieczorem Msza św. w kolorze fioletowym. Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i wtorki, młodzież w środy. Możemy jednak zawsze przychodzić codziennie. Dla najbardziej wytrwałych przygotujemy niespodziankę…
  4. Za tydzień w I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W tym tygodniu przypada także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w tych dnia przed Mszą św. na nabożeństwo o powołania do życia zakonnego i kapłaństwa w czw. na g. 17:00; Piątek na g. 17:00 nab. do Najświętszego Serca Pana Jezusa  i do skorzystania z sakramentu pokuty oraz w sobotę na 17:00 na nab. ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  6. Chorych z sakramentalną posługą odwiedzimy w sobotę 17 grudnia.
  7. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  8. Dnia 6 grudnia do naszej Parafii zawita św. Mikołaj, który pragnie spotkać się z dziećmi. W tym roku św. Mikołaj zwraca się z prośbą, aby dzieci na to spotkanie przyniosły własnoręcznie zrobione serduszka z wypisanym dobrymi uczynkami.
  9. Dziś zbiórkę do puszek przeznaczamy na pomoc w zorganizowaniu Dnia Św. Mikołaja w naszej parafii. Bóg zapłać.
  10. Za tydzień do puszek będziemy zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać.
  11. Za tydzień po Mszy św. o g. 1100 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  12. Są do nabycia Świece Caritas: Duże 20 zł. Małe 10zł. Wesprzyjmy wigilijne dzieło pomocy potrzebującym. Niech tej pięknej świecy nie zabraknie na naszym wigilijnym stole. Świece są w ograniczonej ilości.
  13. Kalendarz liturgiczny: w środę święto św. Andrzeja Ap.; w sobotę św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  14. Jest już dostępna księga intencyjna na rok 2023r.
  15. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń, a także za ofiarowane kwiaty, za przygotowany wieniec adwentowy, dekorację przed ołtarzem. Dziękujemy za ofiary i dary na rzecz parafii. Bóg zapłać.
  16. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie