PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

20.11.2022r.

1. Dziś przeżywamy piękną uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Za pobożne odmówienie modlitwy O Jezu najsłodszy, Odkupicielu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych (wypominki) do Wysokiego Kościoła od Pn-Pt na g. 1730. Do Piotrkowiczek w piątki na 1630. W niedzielę na 1730.
  4. Dnia 6 grudnia do naszej Parafii zawita św. Mikołaj, który pragnie spotkać się z dziećmi. W tym roku św. Mikołaj zwraca się z prośbą, aby dzieci na to spotkanie przyniosły własnoręcznie zrobione serduszka z wypisanym dobrymi uczynkami.
  5. Dziś zbiórkę do puszek przeznaczamy na pomoc w zorganizowaniu Dnia Św. Mikołaja w naszej parafii. Bóg zapłać.
  6. Są do nabycia Świece Caritas: Duże 20 zł. Małe 10zł. Wesprzyjmy wigilijne dzieło pomocy potrzebującym. Niech tej pięknej świecy nie zabraknie na naszym wigilijnym stole. Świece są w ograniczonej ilości.
  7. Dziś spotkanie w po Mszy św. o g. 1100 dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  8. Składka z II niedziela miesiąca – przeznaczona na remont Kościoła w Piotrkowiczkach 1’950zł.
  9. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek Ofiarowanie NMP; we wtorek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w czwartek św. męczenników Andrzeja i Towarzyszy.
  10. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy adwent, czyli czas radosnego oczekiwania, ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, a zarazem okresem, w którym naszą uwagę kierujemy na oczekiwanie drugiego przyjścia Chrystusa na końcu świata.
  11. Jest już dostępna księga intencyjna na rok 2023r.
  12. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń, a także za ofiarowane kwiaty oraz za piękną dekorację przed ołtarzem. Dziękujemy za ofiary i dary na rzecz parafii. Bóg zapłać.
  13. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie