PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13.11.2022r.

1. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  2. Wyrażamy wdzięczność za przygotowanie Kościoła w Piotrkowiczkach do uroczystości Święta Niepodległości na ręce p. Wójta Jakuba Bronowickiego i p. Dyrektor OKSiR p. Renacie pracownikom gminy i ośrodka za przygotowanie dywanów i krzeseł, dekoracji kwiatowej. Dziękuję parafianom z Piotrkowiczek na ręce p. Alicji Walęckiej, p. Grzegorzowi Ryng i p. Władysławowi Synowcowi za wysprzątanie kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Kościoła. Bóg zapłać.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych (wypominki) do Wysokiego Kościoła od Pn-Pt na g. 1730. Do Piotrkowiczek w piątki na 1630. W niedzielę na 1730.
  4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek g.1900 w celu omówienia Dnia Świętego Mikołaja. Z tej racji zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę przeznaczymy na zorganizowanie Dnia Św. Mikołaja. Bóg zapłać.
  5. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w czwartek na g.1900.
  6. Świece Caritas do nabycia: Duże 20 zł. Małe 10zł. Wesprzyjmy wigilijne dzieło pomocy. Niech tej pięknej świecy nie zabraknie na naszym wigilijnym stole.
  7. Dziś spotkanie w po Mszy św. o g. 1100 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 1100.
  9. Dziś składkę  z II niedziela miesiąca – przeznaczamy na remont Kościoła w Piotrkowiczkach.
  10. Kalendarz liturgiczny: w środę święto Rocznica Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego we Wrocławiu; w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w piątek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  11. Jest już dostępna księga intencyjna na rok 2023r.
  12. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń, a także za ofiarowane kwiaty oraz za piękną dekorację przed ołtarzem. Dziękujemy za ofiary i dary na rzecz parafii. Bóg zapłać.
  13. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie