PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.11.2022r.

1. Wójt Gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki wraz z Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej serdecznie zapraszają mieszkańców gminy do udziału w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada do Piotrkowiczek. W programie: Msza św. w intencji Ojczyzny o g. 1000 pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z udziałem Chóru Amicorum. O g. 1100 uroczystości przy Pomniku Pamięci Narodowej z udziałem Jednostki Strzeleckiej. O 1130  Biesiada Patriotyczna w świetlicy. Kościół nie będzie wykończony na tę uroczystość, jednak podejmiemy wysiłek, by przygotować go do tego wydarzenia. Bardzo prosimy o pomoc.
  2. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  3. Dziś przeżywamy I niedzielę miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska na miesiąc listopad. W intencji dzieci, które cierpią, żyją na ulicy, ofiary wojen, sierot, aby miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.
  4. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o g. 1100 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  5. Zaproszenie od ks. Łukasza Anioła SDS: „wszystko zależy od Ciebie” to hasło spotkania dla młodzieży męskiej na które zaprasza SOP. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 11-13 listopada br. w Bagnie (za Obornikami Śl.). W programie: ciekawe zajęcia, a także spotkanie z treściami religijnymi i warsztatowymi, wspólna modlitwa oraz panel dyskusyjny połączony z pracą w grupie. Spotkanie jest bezpłatne., a więcej szczegółów o wydarzeniu na stronie internetowej www.sop.sds.pl
  6. Za tydzień składka II niedziela miesiąca – składka przeznaczona na remont Kościoła w Piotrkowiczkach.
  7. Zbiórka do puszek na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej wyniosła 490 zł. Bóg zapłać.
  8. Zbiórka ofiar na ponadplanowy wywóz śmieci wyniosła 960 zł. Bóg zapłać.
  9. Kalendarz liturgiczny: w środę święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w czwartek wspomnienie św. Leona, papieża i Doktora Kościoła; wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa; w sobotę św. Jozafata, bpa i męczennika.
  10. Została zakupiona skarbona na prośby do Matki Bożej. Zachęcamy do wypisywania próśb i modlitwy.
  11. Jest już dostępna księga intencyjna na rok 2023r.
  12. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń, a także za ofiarowane kwiaty oraz za piękną dekorację przed ołtarzem. Dziękujemy za ofiary i dary na rzecz parafii. Bóg zapłać.
  13. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie