PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
30.10.2022r.

1. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  2. Za tydzień będziemy przeżywać I niedzielę miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska na miesiąc listopad. W intencji dzieci, które cierpią, żyją na ulicy, ofiary wojen, sierot, aby miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.
  1. W najbliższy wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. w Wysokim Kościele odprawimy o g. 730, 1100, 1230, w Piotrkowiczkach o g. 930. W uroczystej procesji na cmentarz wyruszymy po Mszy św. o g. 1230. Odpust zupełny możemy uzyskać jeden raz od południa 1 do północy 2 listopada. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź i Komunia św., pobożne nawiedzenie Kościoła i modlitwa Ojcze nasz… oraz Wierzę w Boga…, dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się w intencji zmarłych, zyskają odpust dla zmarłych w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, a w inne dni cząstkowy. W dzień Wszystkich Świętych będą zbierane ofiary do puszek na ponadplanowy wywóz śmieci cmentarnych. Koszt dodatkowego wywozu w najbliższych dniach wyniesie nas blisko kilka tysięcy złotych.
  2. Nabożeństwo z wyczytywaniem zmarłych w listopadzie od poniedziałku do piątku w Wysokim Kościele o g. 1730; W święto Wszystkich Wiernych Zmarłych porządek Mszy św. będzie następujący: Wysoki Kościół 900, 1200, 1800 druga intencja za dusze polecane w wypominkach. Piotrkowiczki 1700. Karty wypominkowe możemy zabrać z naszych kościołów.
  3. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej.
    Bóg zapłać.
  4. Kalendarz liturgiczny: w piątek św. Karola Boromeusza, bpa.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji najbliższy czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji kapłanów i o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii. W piątek spowiedź święta przed Mszami świętymi. W tym dniu jest okazja do spowiedzi oraz uczestniczmy we Mszy św. oraz przyjmujemy Komunię św. jako wynagrodzenie Boskiemu Sercu Jezusa za nasze i innych grzechy. W sobotę o 1730 nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  6. Została zakupiona skarbona na prośby do Matki Bożej. Zachęcamy do modlitwy.
  7. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą.
  8. Jest już dostępna księga intencyjna na rok 2023r.
  9. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń, a także za ofiarowane kwiaty. Dziękujemy za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Szczególną wdzięczność kierujemy pod adresem naszych parafian pani Agnieszce, p. Jadzi, p. Zosi, p. Jadzi, p. Ewie, p. Janinie oraz p. Tomaszowi za prace przy kościele. Bóg zapłać.
  10. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie