PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

22.10.2022r.

1. Zakończyła się prowadzona zbiórka ofiar mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic na konserwacje ławek i na zbudowanie nowego podestu do którego zostaną przytwierdzone ławki. Dziękujemy mieszkańcom obu miejscowości za ofiarność. Stolarz wycenił konserwację ławek na 12’290 zł. Ta należność została uregulowana. Ławki częściowo są już gotowe. Koszt nowego podestu (deska podłogowa) wyniesie nas 27 tyś 654 zł. Łączna kwota z ławkami ostatecznie wyniesienie nas 39’944 zł. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Szczególne podziękowania kieruję pod adresem p. sołtys Mienic Alicji Walęckiej, p. Radnego Władysława Synowca oraz p. sołtysa Piotrkowiczek Grzegorza Ryng i wszystkich, którzy zaangażowali się, poświecili swój czas, aby zbierać środki na ten cel. Bóg zapałać. Bez tego dodatkowego wsparcia nie byłoby możliwe kontynuowanie prac z ławkami.
  2. Dziś rozpoczynamy Światowy Dzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o misjach, udzielmy także wsparcia finansowego placówkom misyjnym.  Dlatego ofiary zbierane dziś do puszek przeznaczamy na misje w krajach, gdzie posługują Księża Salwatorianie. Bóg zapłać.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie na g. 1730; Piotrkowiczki w piątki na g. 1640; w niedzielę o g. 1630 Wysoki Kościół;Piotrkowiczki 1740. W poniedziałki i wtorki na nabożeństwo różańcowe zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Komunii Świętej i dzieci rocznicowe, a w środę młodzież.
    1. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych. Nabożeństwo z wyczytywaniem zmarłych w listopadzie od poniedziałku do piątku w Wysokim Kościele o g. 1730; We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. w Wysokim Kościele będą odprawiane o g. 730, 1100, 1230, w Piotrkowiczkach o g. 930. W uroczystej procesji na cmentarz wyruszymy po Mszy św. o g. 1230. Odpust zupełny możemy uzyskać jeden raz od południa 1 do północy 2 listopada. W święto zmarłych porządek Mszy św. będzie następujący: Wysoki Kościół 900, 1200, 1800 druga intencja za dusze polecane w wypominkach. Piotrkowiczki 1700. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź i Komunia św., pobożne nawiedzenie Kościoła i modlitwa Ojcze nasz… oraz Wierzę w Boga…, dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  2. W ostatnią niedzielę października (30 X) zbiórka do puszek z przeznaczeniem na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej.
  3. Kalendarz liturgiczny: w piątek św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń, a także za ofiarowane kwiaty i dekoracje. Dziękujemy za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać.
  5. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie