PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2022r.

1. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w soboty na g. 1730;
  2. W dniu wczorajszym, tj. 17.09.2022r. Podjęliśmy pracę udrożnienia studzienek wokół kościoła. Prace rozpoczęliśmy o g. 800 zakończyliśmy około g. 1900. Pragnę bardzo serdecznie podziękować parafianom, którzy podjęli się tej ciężkiej pracy. Wyrażam serdeczne podziękowania: państwu Teresie i Andrzejowi Bilińskim, Adamowi Kordasowi, Czesławowi Kaczmarkowi, Zdzisławowi Łakomskiemu, Piotrowi Biernatowi, Andrzejowi Staruli, Grzegorzowi Marciszowi, Wojciechowi Przybyłce. Naszym uroczym Paniom Zosi Szymańskiej, Ani Przybyłek i Ani Kukułce za przygotowanie posiłków. Ponadto dziękuję p. Teresie i Andrzejowi Bilińskim za pomysł przeprowadzenia inwestycji oraz przekazanie darowizny na ten cel na kwotę 4 tyś. złotych. Dziękuję za trud, pracę i praktyczne uwagi. Każdy z was wniósł swój nieoceniony wkład w ratowanie murów naszego kościoła własnymi rękami. Bóg zapłać. Koszt inwestycji podam w następne niedzielę. Składka zebrana w minioną niedzielę na ten cel wyniosła 2’650 zł. Bóg zapłać.
  3. Dziś ofiary zbierane po Mszach św. przeznaczamy na utrzymanie Katolickiego Radia Rodzina i TV Rodzina. Bóg zapłać.
  4. Czekamy na ofertę podestu do którego przytwierdzimy ławki…
  5. Rodziców klas ósmych oraz młodzieży w celu omówienia przygotowania do bierzmowania w roku 2023 zapraszam po Mszy św. o g. 1230.
  6. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  7. Zmiana godzin urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna w środy od 1830-1900; w czwartki od 1600-1700;
  8. Kalendarz liturgiczny: we wtorek Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła i towarzyszy; w środę śe. Mateusza, Ap. I Ewangelisty; w piątek św. Pio z Pietrelciny;
  9. Wyrażamy wdzięczność osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń oraz za poświęcony czas i pracę. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać.
  10. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie