PARAFIA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Bolesnej
11.09.2022r.

1. Dziś przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Bolesnej. Z tej racji witamy ks. Łukasza Anioła, salwatorianina, który do nas skieruje słowo Boże i będzie przewodniczył sumie odpustowej o g.1230 podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za zebrane tegoroczne plony w ramach Mszy św. dożynkowej. Przypominamy także, że dziś po wypełnieniu zwykłych warunków możemy otrzymać odpust zupełny, albo ofiarować go za dusze cierpiące w czyśćcu. Dziękuję mieszkańcom Pierwoszowa za przygotowanie Kościoła do uroczystości i za ofiarowane kwiaty. Bóg zapłać.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w soboty na g. 1730;
  3. Dziś z racji II Niedzieli miesiąca przekazujemy tacę na prace związane z udrożnieniem odwodnienia przy kościele. Koszt tej inwestycji może sięgnąć 10 tyś. zł. Pracę planujemy rozpocząć w nadchodzącym tygodniu. Zwracamy się także z prośbą o fizyczną pomoc zwłaszcza do panów w udrażnianiu studzienek.
  4. Za tydzień w niedzielę 18 września ofiary zbierane po Mszach św. przeznaczamy na utrzymanie Katolickiego Radia Rodzina i TV Rodzina. Bóg zapłać.
  5. Po demontażu podestu w kościele filialnym w Piotrkowiczkach do którego były przytwierdzone ławki okazało się, ze znaczna część tej konstrukcji jest uszkodzona przede wszystkim zbutwiała. W związku z tym wzrosną koszty konserwacji ławek o nowy podest. Stolarz przedstawi kosztorys nowego podestu. Wtedy poinformuje o dalszych kosztach.
  6. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas III, które rozpoczną przygotowanie do I Komunii św. dziś po Mszy św. o g. 11.00.
  7. Spotkanie dla rodziców klas ósmych oraz młodzieży w celu omówienia przygotowania do bierzmowania w roku 2023 w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 1230; Obecność obowiązkowa.
  8. W tym tygodniu, w środę, piątek i sobotę. Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, wychowawców.
  9. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  10. Zmiana godzin urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna w środy od 1830-1900; w czwartki od 1600-1700;
  11. Środa 14 września Dniem modlitwy w intencji Ukrainy. Jego celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość.
  12. Kalendarz liturgiczny: we wtorek św. Jana Chryzostoma, bpa i dK.; w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, Patronki naszej Parafii; w  piątek św. męczenników Korneliusza, pap., i Cypriana, bpa;
  13. Wyrażamy wdzięczność osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń oraz za poświęcony czas i pracę. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać.
  14. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie