PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

04.09.2022r.

1. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w soboty na g. 1730.
  2. Dziś I Niedziela miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Będziemy modlić się w intencji papieskiej na miesiąc wrzesień – o zniesienie kary śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, aby została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.
  3. W celu sfinansowania wywozu i konserwacji ławek przedstawiciele Rady Sołeckiej Piotrkowiczek i Mienic od lipca br. do końca września, odwiedzają mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic z prośbą o wsparcie finansowe w/w inicjatywy. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączą się w pomoc. Po demontażu podestu do którego były przytwierdzone ławki okazało się, ze spora część tej konstrukcji jest uszkodzona przede wszystkim zbutwiała. W związku z tym wzrośnie koszty konserwacji ławek o nowy podest. Stolarz przedstawi kosztorys nowego podestu. Wtedy poinformuje o dalszych kosztach.
  4. Za tydzień odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Suma o godzinie 12.30. O przygotowanie Kościoła do tej uroczystości prosimy mieszkańców Pierwoszowa.
  5.  W czwartek spotkanie Rady Parafialnej w czwartek o g. 19.00. Po spotkaniu Rady w zwrócę się z prośbą o dofinansowanie inwestycji dotyczącej pogłębienia studzienek wokół kościoła i wymiany pękniętych rur. Jest duża szansa, że uda nam się zatrzymać wodę napływającą na Kościół z cmentarza. Dlatego składkę remontową najbliższą II niedzielę przeznaczymy na ten cel. Proszę o wsparcie tej inicjatywy.
  6. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas III, które rozpoczną przygotowanie do I Komunii św. po Mszy św. o g. 11.00. Proponuję termin na ostatnią niedzielę maja. Dlatego, że napływają liczne prośby, by nasza uroczystość komunijna nie pokrywała się z Komuniami w Trzebnicy, i Krynicznie.
  7. Bierzmowanie. Po rozmowie z młodzieżą klas ósmych, która wyraża chęć przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2023 istnieje taka możliwość. Jeśli zbierze się odpowiednia grupa zorganizujemy bierzmowanie. Spotkanie organizacyjne z rodzicami młodzieży klas ósmych w trzecią niedzielę września po Mszy św. o g. 1230.
  8. Przywracamy Mszę św. z kazaniem dla dzieci w niedzielę o g. 1100.
  9. Pielgrzymka duchowieństwa i wiernych Arch. Wrocławskiej na Jasną Górę (czuwanie): 16/17 września (piątek/sobota). Zapisy w Zakrystii. 50zł. Proszę o wpisanie się na listę.
  10. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  11. Uwaga! Zmiana godzin urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna w środy od 1830-1900; w czwartki od 1600-1700;
  12. Kalendarz liturgiczny: w czwartek Święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu poświęcimy ziarno oraz nasiona. Jest to także dzień narodzin dla nieba bł. o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, Założyciela Salwatorianów.
  13. Wyrażamy wdzięczność osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń oraz za poświęcony czas i pracę. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać.
  14. W minionym tygodniu do wieczności odeszli +Elżbieta Owsiańska i + Katarzyna Grudzień… Wieczny odpoczynek…
  15. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie