PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2022r.

1. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w soboty na g. 17.30.
  2. Za tydzień z racji I Niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Będziemy modlić się w intencji papieskiej na miesiąc wrzesień – o zniesienie kary śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, aby została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.
  3. W celu sfinansowania wywozu i konserwacji ławek przedstawiciele Rady Sołeckiej Piotrkowiczek i Mienic od lipca br. do końca września, odwiedzają mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic z prośbą o wsparcie finansowe w/w inicjatywy. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączą się w pomoc. Po demontażu podestu do którego były przytwierdzone ławki okazało się, ze spora część tej konstrukcji jest uszkodzona przede wszystkim zbutwiała. W związku z tym wzrośnie koszty konserwacji ławek o nowy podest. Stolarz przedstawi kosztorys nowego podestu. Wtedy poinformuje o dalszych kosztach.
  4. W związku z remontem Kościoła w Piotrkowiczkach kościół filialny będzie wyłączony z użytku. Msze św. są odprawiane w świetlicy w Piotrkowiczkach. Dziękujemy p. Dyrektor OKSiR za udostępnienie świetlicy do sprawowania Mszy św. i nabożeństw. Bóg zapłać.
  5. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek 1 września na g. 18.00.
  6. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca. Z tej racji w czwartek na 17.30 zapraszamy na nabożeństwo o powołania do służby w kościele; w piątek na 17.30 na litanię do Serca Pana Jezusa i spowiedź pierwszopiętrową; w sobotę na nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  7. Pielgrzymka duchowieństwa i wiernych Arch. Wrocławskiej na Jasną Górę (czuwanie): 16-17 września (piątek-sobota).
  8. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  9. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w sobotę św. Grzegorza Wielkiego, pap. i doktora Kościoła.
  10. Wyrażamy wdzięczność osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń oraz za poświęcony czas i pracę. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać.
  11. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie