PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.08.2022r.

1. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w soboty na g. 17.30.
  2. Ofiary do puszek, które zbieraliśmy tydzień temu w niedzielę na rzecz MWSD we Wrocławiu i PWT wyniosły 505 zł. Bóg zapłać.
  3. Taca w II niedzielę miesiąca na remont Kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 1’620 zł. Bóg zapłać.
  4. W celu sfinansowania wywozu i konserwacji ławek przedstawiciele Rady Sołeckiej Piotrkowiczek i Mienic od lipca br. do końca września, odwiedzą mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic z prośbą o wsparcie finansowe w/w inicjatywy. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączą się w tę pomoc. Po rozmowie z stolarzem kwota naprawy, konserwacji przechowywania ławek wyniesie nas 12’970 zł.  Bóg zapłać.
  5. W związku z remontem Kościoła w Piotrkowiczkach kościół filialny będzie wyłączony z użytku. Msze św. są odprawiane w świetlicy w Piotrkowiczkach. Dziękujemy p. Dyrektor OKSiR za udostępnienie świetlicy do sprawowania Mszy św. i nabożeństw. Bóg zapłać.
  6. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek 1 września na g. 18.00.
  7. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  8. W uroczystość Wniebowzięcia NMP po Mszach św. zebraliśmy kwotą 450 zł, którą przekazaliśmy na odbudowę i budowę kościołów w naszej archidiecezji. Bóg zapłać.
  9. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej; w środę święto św. Bartłomieja Apostoła; w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; w sobotę św. Moniki
  10. Wyrażamy wdzięczność osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń oraz za poświęcony czas i pracę. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać.
  11. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie