PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

07.08.2022r.

1. Dziś przypada I niedziela miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska: za małych i średnich przedsiębiorców dotkniętych kryzysem gospodarczym i społecznym, aby znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swej działalności w służbie społeczności, w których żyją.
  2. Wraz z Parafialnym Zespołem Caritas dziękujemy parafianom za przyniesione produkty z których powstały pyszne kanapki dla pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Słowa wdzięczności kierujemy także pod adresem kierownictwa i pracowników piekarni „Julka” w Kryniczne za charytatywne dostarczenie chleba dla pątników. Dziękujemy także za przekazane produkty, dzięki którym mogliśmy zorganizować w domu parafialnym  poczęstunek dla Księdza Biskupa, kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych. W końcu dziękujemy całemu Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz młodzieży i wszystkim, którzy pomogli przygotować poczęstunek dla pielgrzymów. Bóg zapłać.
  3. Zapraszamy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP na g. 17.30.
  4. W celu sfinansowania wywozu i konserwacji ławek przedstawiciele Rady Sołeckiej Piotrkowiczek i Mienic od lipca br. do końca września, odwiedzą mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic z prośbą o wsparcie finansowe w/w inicjatywy. Proponujemy kwotę 200 zł. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączą się w tę pomoc. Bóg zapłać.
  5. W związku z remontem Kościoła w Piotrkowiczkach od 18 lipca do końca września br. kościół będzie wyłączony z użytku. Msze św. będą odprawiane w świetlicy w Piotrkowiczkach. Dziękujemy p. Dysrektor OKSiR za udostępnienie świetlicy do sprawowania Mszy św. i nabożeństw. Bóg zapłać.
  6. Na ręce p. Grzegorza, sołtysa Piotrkowiczek dziękujemy wszystkim, którzy pięknie przygotowali świetlicę w Piotrkowczkach do sprawowania Mszy św. Bóg zapłać.
  7. Składka remontowa zebrana w II niedziele lipca wyniosła 1’430 zł. Bóg zapłać.
  8. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  9. W następną niedzielę 14 sierpnia ofiary zbierane do puszek przeznaczymy na potrzeby Seminarium Duchowne i PWT we Wrocławiu. Bóg zapłać.

10. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, kapłana; we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy; w środę św. Wawrzyńca, dk i męczennika; w czwartek św. Klary.

11. Wyrażamy wdzięczność osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń oraz za poświęcony czas i pracę. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać.

12. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.