PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.07.2022r.

1. W związku z tą sytuacją, że braknie środków na sfinansowanie wywiezienia i konserwacji ławek wraz z Radą Parafialną postanowiliśmy, że członkowie Rady Sołeckiej Piotrkowiczek i Mienic od lipca br. do końca września, odwiedzą mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic z prośbą o wsparcie finansowe. Proponujemy kwotę 200 zł. Bardzo prosimy o wsparcie wspomnianej inwestycji, abyśmy mogli cieszyć się pięknem tej świątyni. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączą się w tę pomoc. Bóg zapłać.
  2. W związku z remontem Kościoła w Piotrkowiczkach od 18 lipca do końca września br. kościół będzie wyłączony z użytku. Msze św. będą odprawiane w świetlicy w Piotrkowiczkach.
  3. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  4. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA NA JASNĄ GÓRĘ (42) tegoroczna pielgrzymka wędrować będzie do Matki Bożej pod hasłem: Chrystus naszym Pokojem i odbędzie się w dniach:
    2-10.08.2022 r. Pragniemy ugościć pielgrzymów 2 sierpnia około g. 14.30; Inicjatywę podejmie Parafialny Zespół Caritas. Bardzo prosimy parafian, aby włączyli się w gościnę pielgrzymów i przyniesienie w piątek i sobotę przed 31 lipca na plebanię (nie wcześniej!!!): jajka, warzywa, pomidory, ogórki, owoce na kompot; masło, żółty ser w kawałku; kawę, herbatę i mleko. Dziękujemy za każdą pomoc i zaangażowanie z którego słynie nasza parafia. Bóg zapłać.
  5. Archidiecezjalna Pielgrzymka Margaretek i Dwunastek do Milicza odbędzie się w sobotę 30 lipca.
  6. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek, święto św. Jakuba Apostoła; we wrotek wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w piątek Św. Marty, Marii i Łazarza.
  7. Wyrażamy wdzięczność osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń oraz za poświęcony czas i pracę. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać.
  8. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.