PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.07.2022r.

1. Przypominamy, że wkrótce zakończymy prace remontowe prezbiterium w kościele filialnym p. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach. W tym roku rozpoczniemy remont dwóch bocznych ścian wewnątrz kościoła. Koszt tej inwestycji wyniesie blisko 147 tyś. złotych. Do tej pory otrzymaliśmy dotację z Powiatu 50 tyś zł. Na koncie remontowym ze składek, które zbieramy co miesiąc, zgromadziliśmy do tej pory blisko 30 tyś. złotych, co daje kwotę 80 tyś. złotych. Do pokrycia całości inwestycji 67 tyś. złotych. Mamy nadzieję, że uzyskamy pozytywną odpowiedź. Niemniej jednak zabraknie środków na wykręcenie i transport ławek, oraz na pokrycie kosztów związanych z nadzorem budowlanym. W związku z tą sytuacją wraz z Radą Parafialną postanowiliśmy, że członkowie Rady Sołeckiej Piotrkowiczek i Mienic od lipca br. do końca września, odwiedzą mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic z prośbą o wsparcie finansowe. Proponujemy kwotę 200 zł. Bardzo prosimy o zrozumienie i wsparcie wspomnianej inwestycji, abyśmy mogli cieszyć się pięknem tej świątyni. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączą się w tę pomoc.
  2. W związku z remontem Kościoła w Piotrkowiczkach od 18 lipca do końca września br. kościół będzie wyłączony z użytku. Msze św. będą odprawiane w świetlicy w Piotrkowiczkach.
  3. Przypominamy, że otrzymaliśmy dekret z Penitencjarii Apostolskiej o możliwości uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  4. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA NA JASNĄ GÓRĘ (42) tegoroczna pielgrzymka wędrować będzie do Matki Bożej pod hasłem: Chrystus naszym Pokojem i odbędzie się w dniach:
    2-10.08.2022 r. Tradycyjnie chcemy ugościć pielgrzymów 2 sierpnia o g. 14.30; Inicjatywę podejmie Parafialny Zespół Caritas. Bardzo prosimy parafian, aby włączyli się w gościnę pielgrzymów i przyniesienie w piątek i sobotę przed 31 lipca na plebanię (nie wcześniej!!!): jajka, warzywa, pomidory, ogórki, owoce na kompot; masło, żółty ser w kawałku; kawę, herbatę i mleko. Dziękujemy za każdą pomoc i zaangażowanie z którego słynie nasza parafia. Bóg zapłać.
  5. Archidiecezjalna Pielgrzymka Margaretek i Dwunastek odbędzie się w sobotę 30 lipca.
  6. Kalendarz Liturgiczny: w środę wspomnienie bł. Czesława; w piątek św. Marii Magdaleny
  7. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń za poświęcony czas i pracę. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać.
  8. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.