PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.2022r.

1. Wkrótce zakończymy prace remontowe prezbiterium w kościele filialnym p. Najśw. Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach. Pragniemy w tym roku rozpocząć remont dwóch bocznych ścian wewnątrz kościoła. Koszt tej inwestycji wyniesie blisko 147 tyś. złotych. Do tej pory otrzymaliśmy dotację z Powiatu 50 tyś zł. Na koncie remontowym ze składek, które zbieramy co miesiąc, zgromadziliśmy do tej pory blisko 30 tyś. złotych, co daje kwotę 80 tyś. złotych. Do pokrycia całości inwestycji 67 tyś. złotych. Zwróciliśmy się jeszcze z prośbą do władz gminy o dotację. Nie mamy jeszcze decyzji w tej sprawie. Zakładając, że uzyskamy pozytywną odpowiedź zabraknie środków na wykręcenie i transport ławek, oraz na pokrycie kosztów związanych z nadzorem budowlanym. Musimy się pochylić nad tym jak pozyskać dodatkowe środki. Szukać sponsorów do tej inwestycji albo zwrócić się do szerszego gremium mieszkańców o dodatkowe ofiary. Sprawę remontu polecam waszym modlitwom.
  2. Przypominam, że otrzymaliśmy dekret z Penitencjarii Apostolskiej o możliwości uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Skorzystajmy z tego daru w ciągu całego roku jubileuszowego aż do 23.04.2023r.
  3. W nadchodzącym tygodniu pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek spowiedź I piątkowa przed Mszami świętymi, i litania do Najśw. Serca Pana Jezusa; w sobotę o 17.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny, i Msza św.; w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja apostolska na miesiąc lipiec: aby osoby starsze, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.
  4. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą. Ja natomiast przed wyjazdem na urlop odwiedzę chorych w czwartek do południa.
  5. Niestety słaba była frekwencja naszego uczestnictwa w uroczystości odpustowej ku czci Niepokalanego Serca Pana Jezusa.
  6. Radę Parafialną serdecznie zapraszam na spotkanie w najbliższą wtorek na g. 19.00.
  7. Dziękuję parafianom, którzy odpowiedzieli na mój apel i wzięli udział w Oktawie Bożego Ciała.
  8. Dziękuję dzieciom I komunijnym, które do mnie podeszły w szkole i wyraziły chęć służenia od września przy ołtarzu. Bardzo dziękuję i zapraszam.
  9. Dziękuję też niektórym młodym ludziom z naszej parafii, które rozważają także od września utworzenie grupy młodzieżowej przy parafii. Bóg zapłać.
  10. Dziś po Mszach świętych jako świętopietrze zbiórka ofiar do puszek na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego Franciszka. Bóg zapłać.
  11. Dziękuję nielicznej grupie dzieci i rodzicom za udział we Mszy św. na zakończenie roku szkolnego i wspólną modlitwę.
  12. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA NA JASNĄ GÓRĘ (42) tegoroczna pielgrzymka wędrować będzie do Matki Bożej pod hasłem: Chrystus naszym Pokojem i odbędzie się w dniach:
    2-10.08.2022 r. Bliższe informacje na plakatach.
  13. P. Ula Gwarek zaprasza seniorów do zapisywania się na wycieczkę w Pieniny w dniach 12,13 i 14 sierpnia br.  pod numerem telefonu 506-337-236. Bliższe szczegóły znajdziemy na plakatach w gablotach.
  14. Kalendarz Liturgiczny: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika; w środę św. Ap. Piotra i Pawła;
  15. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń i za wykonywane prace przy obu kościołach. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać.
  16. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu i na czas całych wakacji.
  17. W sobotę do wieczności odszedł + Mieczysław Wełnicki, wieczny odpoczynek…