PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Serca NMP i Najświętszego Serca Pana Jezusa

19.06.2022r.

1. Przeżywamy dziś odpust parafialny ku czci Niepokalanego Serca NMP i Najświętszego Serca Pan Jezusa. To wielkie święto naszej Parafii. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Pawła Wróbla Piotrkowiczki 9.30; Wysoki Kościół 12.30. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w świecie parafii i przyczynili się do jej uświetnienia. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za popełnione grzechy, gdy spełnimy następujące warunki stan łaski uświęcającej, wykluczenie przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego (Ojcze nasz, Zdrowaś… Wierzę w Boga…). Łaskę darowania win za popełnione grzechy możemy uzyskać dla siebie albo dla zmarłej osoby pokutującej w czyśćcu. Skorzystajmy z tego daru, który możemy otrzymać z racji święta naszej parafii. Dziękuję ks. Pawłowi Wróblowi SDS, dyrektorowi studiów WSD w Bagnie za kierowane dziś do nas Słowo Boże, i za przewodniczenie sumie odpustowej. Bóg zapłać.
  2. Radosna wieść dla nas w uroczystość odpustową. W piątek za pośrednictwem Metropolitalnej Kurii Wrocławskiej otrzymaliśmy dekret z Penitencjarii Apostolskiej o możliwości uzyskania odpustu zupełnego od 23 kwietnia 2022 i do 23 kwietnia 2023 w ramach obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Proszę posłuchać treści dekretu…: Skorzystajmy z tego daru.
  3. W minioną niedzielę zebraliśmy na tacę przeznaczoną na remont kościoła w Piotrkowiczkach kwotę 1’510 zł.
  4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek, o g. 19:00 w Domu Parafialnym. Radę Parafialną serdecznie zapraszam na spotkanie w najbliższą środę na g. 19.00.
  5. Zapraszamy do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała o g. 17.30. Oktawa polega na praktyce procesji eucharystycznej i daje nam możliwość mocniejszego przylgnięcia do Jezusa i jeszcze większego uświadomienia sobie Jego żywej i stałej obecności w Eucharystii. W ostatni czwartek oktawy Bożego Ciała, oprócz święcenia wianków z ziół i kwiatów, szczególnym ceremoniałem w naszych świątyniach jest błogosławieństwo małych dzieci. Kościoły wypełniają się najmłodszymi, często także niemowlętami, by i na nich spłynęło błogosławieństwo Boże. Pan Jezus mówił: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im, do takich bowiem należy królestwo Boże. (Mk 10, 13-15). Niestety nie ma zainteresowania oktawą. Myślę, że czas to zmienić i się zorganizować, by uczestniczyć w procesji eucharystycznej w ramach oktawy
  6. ŚWIĘTOPIETRZE – zbiórka na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego Franciszka zostanie przeprowadzona w niedzielę 26 czerwca, po Mszach świętych.
  7. Msza na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w Wysokim Kościele w intencji dzieci, nauczycieli, i wychowawców w piątek o g.18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
  8. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA NA JASNĄ GÓRĘ (42) tegoroczna pielgrzymka wędrować będzie do Matki Bożej pod hasłem: Chrystus naszym Pokojem i odbędzie się w dniach:
    2-10.08.2022 r. Bliższe informacje na plakatach.
  9. Kalendarz Liturgiczny: we wtorek wspomnienie Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w piątek Narodzenie św. Jana Chrzciciela, głównego patrona archidiecezji wrocławskiej; w sobotę uroczystość Niepokalanego Serca NMP, Patronki naszej Parafii.
  10. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń i za wykonywane prace przy obu kościołach. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać.
  11. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Z pozdrowieniem duszpasterskim
Księża Salwatorianie