PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

12.06.2022r.

1. Dziś przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. Gratulujemy młodzieży z naszej parafii (19 osób), z Parafii Kryniczno (15 osób) i z Parafii Wszemirów (13osób), która przyjęła w miniony czwartek 9 czerwca br. sakrament bierzmowania z rąk J.E. ks. bp. Jacka Kicińskiego. Cieszymy się, i życzymy młodzieży silnej więzi z Panem Jezusem oraz otwarcia na dary Ducha Świętego. Wyrażam wdzięczność kapłanom i rodzicom za podjęty wysiłek przygotowania młodych ludzi do tego wydarzenia; rodzicom bierzmowanych za ofiary na kwiaty i przygotowanie kościoła do tej uroczystości, za dar nowej puszki do komunikowania; p. Teresie i rodzinie za przystrojenie kościoła kwitami i jego uporządkowanie, p. Andrzejowi za wykoszenie trawy na terenie przykościelnym. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości. Bóg zapłać.
  3. Dziś tacę przeznaczamy na remont kościoła w Piotrkowiczkach. Bóg zapłać.
  4. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych: Wysoki Kościół dni powszednie 17.30, Piotrkowiczki-Piątek 16.30; W niedziele w obu Kościołach na zakończenie Mszy św.
  5. W nadchodzącym tygodniu przeżyjemy dwie ważne uroczystości: 16 czerwca Boże Ciało oraz 19 czerwca odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. odpustowa o g. 12.30, której będzie przewodniczył ks. Paweł Wróbel SDS. W związku ze zbliżającą się uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców: Wiszni Małej, Pierwoszowa, Machnic i Wysokiego Kościoła. Bardzo proszę, aby parafianie, którzy pragną przygotować ołtarze na Boże Ciało zgłosili się do zakrystii. Uroczysta Msza św. z procesją o g. 11.00, której będzie przewodniczył ks. Jerzy Lazarek SDS. W tym dniu nie będzie Mszy św. o g. 12.30 i wieczorowych. Ponadto mieszkańców Wiszni Małej prosimy o uporządkowanie, i wystrój Kościoła na odpust parafii, który będziemy przeżywać w niedzielę 19 czerwca. Do tej pory nikt nie potwierdził kto miałby przygotować ołtarze.
  6. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA NA JASNĄ GÓRĘ (42) tegoroczna pielgrzymka wędrować będzie do Matki Bożej pod hasłem: Chrystus naszym Pokojem i odbędzie się w dniach:
    2-10.08.2022 r. Bliższe informacje na plakatach.
  7. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek św. Antoniego z Padwy; we wtorek bł. Michała Kozala; w czwartek Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa; w piątek św. brata Alberta Chmielowskiego;
  8. Dziś niedzielę jest możliwość złożenia podpisu pod obywatelskim projektem ustawy „Aborcja to zabójstwo”, którego celem jest zakaz publicznego promowania aborcji i zachęcania do niej. Złożenie podpisu wymaga podanie numeru pesel.
  9. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń i za wykonywane prace przy obu kościołach. Bóg zapłać.
  10. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Z pozdrowieniem duszpasterskim

Księża Salwatorianie