PARAFIA

VII NEDZIELA WIELKANOCNA

Wniebowstąpienie Pana Jezusa

29.05.2022r.

1. Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Pana Jezusa Kościół Katolicki świętuje uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pamiątka triumfalnego powrotu Pana Jezusa do nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką. Wniebowstąpienie jest nie tylko ostatecznym i uroczystym wywyższeniem Jezusa z Nazaretu, ale również zadatkiem i gwarancją wywyższenia, wyniesienia do chwały natury ludzkiej.
  2. W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych: Wysoki Kościół dni powszednie 17.30, Piotrkowiczki-Piątek 16.30; W niedziele w obu Kościołach na zakończenie Mszy św.
  3. W czerwcu czekają nas dwie ważne uroczystości: 16 czerwca Boże Ciało oraz 19 czerwca odpust parafii. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców: Wiszni Małej, Pierwoszowa, Machnic i Wysokiego Kościoła. Ponadto mieszkańców Wiszni Małej prosimy o uporządkowanie, i wystrój Kościoła na odpust parafii, który będziemy przeżywać w niedzielę 19 czerwca.
  4. Kalendarz Liturgiczny: we wtorek Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, święto; w środę wspomnienie św. Justyna, męczennika; w piątek Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  5. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo czerwcowe z modlitwą w intencji o powołania kapłańskie i zakonne; w piątek spowiedź święta przed Mszami świętymi; w sobotę o g.17.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP.
  6. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą. Zachęcamy do zapisywania chorych w zakrystii.
  7. W niedzielę za tydzień przypada I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Intencja papieska – za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.
  8. Zbliża się dzień bierzmowania, czwartek 9 czerwca o g.18.00. Młodzież przygotowującą się polecam waszym osobistym modlitwom. Młodzież, która uczy się w innych szkołach niż Wisznia Mała bardzo proszę o spotkanie na powtórzenie najważniejszych zagadnień katechizmowych w dniach w piątek po Mszy św. albo w sobotę po Mszy św. około g. 18.30.
  9. Próby dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowana 1 i 8 czerwca br. po Mszy św. o g. 18-stej. Obecność obowiązkowa.
  10. Dzień spowiedzi dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, świadków i rodziców 8 czerwca od g. 1700 – 1800 ; Bardzo proszę o skorzystanie z sakramentu pokuty, nie można bowiem przyjąć sakramentu bierzmowania bez łaski uświęcającej.
  11. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń i za wykonywane prace przy obu kościołach. Bóg zapłać.
  12. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Księża Salwatorianie