PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

VI NEDZIELA WIELKANOCNA

22.05.2022r.

1. Dziś dzieci klas czwartych przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dzieciom życzymy, aby nieustannie umacniała się ich więź z Chrystusem Panem obecnym w Eucharystii.
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych;
  3. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje. Po Mszach św. będziemy się modlić w intencji o dobre urodzaje, o uświęcenie pracy ludzkiej; i za głodujących;
  4. Pandemia spowodowała, że nie mogliśmy zaprosić do tworzenia grup parafialnych. W obecnej sytuacji chciałbym dodatkowo zaprosić do liturgicznej służby ołtarza dzieci, których rodzice wyrażą zgodę na służbę przy ołtarzu. Opiekunem młodszej grupy liturgicznej będzie ks. Proboszcz. Spotkania odbywałby się na razie raz w miesiącu w II soboty od g. 10-12. Przyjęcie do służby liturgicznej nastąpiłoby po trzymiesięcznym okresie próbnym.
  5. Kalendarz Liturgiczny: we wtorek Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych; w czwartek św. Filipa Neri, kapłana;
  6. W piątek 27 maja rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego;
  7. Ze względu na słabą frekwencję, od najbliższej soboty Msze św. będą sparowane z dnia, a nie jak to było do tej pory z niedzieli. Msza św. w soboty nie będzie już miała charakteru niedzielnego.
  8. W następną niedzielę, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  9. Próby dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowana 1 i 8 czerwca br. po Mszy św. o g. 18-stej. Obecność obowiązkowa.
  10. Dzień spowiedzi dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, świadków i rodziców 8 czerwca od g. 1700 – 1800 ; Bardzo proszę o skorzystanie z sakramentu pokuty, nie można bowiem przyjąć sakramentu bierzmowania bez łaski uświęcającej.
  11. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń. Bóg zapłać.
  12. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Księża Salwatorianie