PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

V NEDZIELA WIELKANOCNA

15.05.2022r.

1. Dziś w naszej Parafii 27 dzieci z klas trzecich przyjmie Pierwszą Komunię św. Dzieciom życzymy, aby umacniała się ich wiara i więź z Panam Jezusem obecnym w Eucharystii.
  2. Dzieci Komunijne zapraszamy na biały tydzień od Pn.-Pt. na g. 17.30 na nabożeństwo majowe na które przychodzą z książeczkami oraz na Mszę św.
  3. Dziękujemy także rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ufundowany do naszego Kościoła. Rodzice zakupili piękne obrusy na ołtarze do naszej świątyni. Te właśnie obrusy możemy zobaczyć, ponieważ założone na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe; Wysoki Kościół Niedziela na zakończenie Mszy świętych; Piotrkowiczki na zakończenie Mszy świętych; Dni powszednie: Wysoki Kościół Pn.-Sb. g. 17.30; Piotrkowiczki: Piątek g.16.30.
  5. Pandemia spowodowała, że nie mogliśmy zaprosić do tworzenia grup parafialnych. W obecnej sytuacji chciałbym dodatkowo zaprosić do liturgicznej służby ołtarza dzieci, których rodzice wyrażą zgodę na służbę przy ołtarzu. Opiekunem młodszej grupy liturgicznej będzie ks. Proboszcz. Spotkania odbywałby się na razie raz w miesiącu w II soboty od g. 10-12. Przyjęcie do służby liturgicznej nastąpiłoby po trzymiesięcznym okresie próbnym. Proszę porozmawiać z dziećmi na ten temat; wiąże się to z obowiązkiem służenia w niedzielę oraz jeden raz w dniu powszechnym. Byłoby dobrze, gdyby pojawiły się dzieci przy ołtarzu.  Organizacyjne proponuję w najbliższą sobotę od g. 11.00-12.00.
  6. Chciałbym również powołać do istnienia grupę Dzieci Maryi. Byłaby to propozycja skierowana bardziej do dziewczynek. Jaki charakter miałaby ta grupa, i kiedy mogłaby się spotykać, zaproponuję wkrótce.
  7. Chcielibyśmy jeszcze powołać grupę młodzieżową. Program i propozycja dla tej grupy wiekowej zaproponujemy w najbliższym czasie.
  8. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
  9. Spotkanie dla rodziców młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowana w najbliższy czwartek o g. 19:00. Obecność obowiązkowa. Uroczysta Msza św., z przyjęciem sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz parafii Kryniczno, 9 czerwca br., o g. 18.00;
  10. Młodzież zapraszam wraz z indeksami na spotkanie 17 maja we wtorek na majówkę, mszę św. i półgodzinne spotkanie po Mszy św. do g. 19.00. Obecność obowiązkowa.
  11. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 22.05.br. o g. 11.00 spowiedź dla dzieci rocznicowych i rodziców w sobotę 21 maja g.10.00;
  12. Zwracam się z prośbą do młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania, o wybranie świadków bierzmowania. Świadkowie do 14 maja br. zgłaszają się do kancelarii parafialnej z zaświadczeniem o przyjęciu bierzmowania i z zaświadczeniem, że mogą być świadkami. W/w dokumenty mogą otrzymać od proboszczów parafii do których należą. Świadkiem zgodnie z Kan 874 Kodeksu Prawa Kanonicznego może zostać katolik, bierzmowany, który ukończył 16 lat i przyjął sakrament Najświętszej Eucharystii oraz prowadzi życie zgodne z wiarą; nie jest ojcem lub matką bierzmowanego, jest wolny od jakiejkolwiek kary kanonicznej oraz nie ma przeszkody, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię świętą.
  13. W minioną II niedzielę miesiąca taca na remont Kościoła w Piotrkowiczkach wyniosła 1’550zł. Bóg zapłać.
  14. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń oraz rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za przygotowanie Kościoła, oraz uporządkowanie, posprzątanie i inne prace wykonane na terenie przykościelnym na wydarzenie Pierwszej Komunii świętej. Bóg zapłać.

Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.