PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

IV NEDZIELA WIELKANOCNA

08.05.2022r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe; Wysoki Kościół Niedziela na zakończenie Mszy świętych; Piotrkowiczki na zakończenie Mszy świętych; Dni powszednie: Wysoki Kościół Pn.-Sb. g. 17.30; Piotrkowiczki: Piątek g.16.30.
  2. Informujemy, że w parafii każda druga niedziela miesiąca będzie niedzielą chrzcielną. Nauki przed chrzcielne w środy przed II niedzielą miesiąca o g. 19.00 domu parafialnym.
  3. 15 Maja w naszej Parafii I Komunia św. o g. 9.15 i 11.00. Bardzo proszę, aby parafianie, którzy przychodzą na g. 11.00 w tym dniu zaplanowali udział we Mszy św. o innej godzinie.
  4. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek św. Stanisława bpa i męczennika; w sobotę święto św. Macieja, Apostoła.
  5. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się w tych dniach o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
  6. Próba przed I Komunią świętą odbędzie się w poniedziałek 9.05 i czwartek 12.05 br. dla klasy 3a g.16.00; w czwartek o g. 16.45 dla klasy 3b.
  7. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św., rodziców i chrzestnych w sobotę 14 maja g.10.00;
  8. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 22.05.br. spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę 21 maja g.10.00.
  9. Zwracam się z prośbą do młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania, o wybranie świadków bierzmowania. Świadkowie do 14 maja br. zgłaszają się do kancelarii parafialnej z zaświadczeniem o przyjęciu bierzmowania i z zaświadczeniem, że mogą być świadkami. W/w dokumenty mogą otrzymać od proboszczów parafii do których należą. Świadkiem zgodnie z Kan 874 Kodeksu Prawa Kanonicznego może zostać katolik, bierzmowany, który ukończył 16 lat i przyjął sakrament Najświętszej Eucharystii oraz prowadzi życie zgodne z wiarą; nie jest ojcem lub matką bierzmowanego, jest wolny od jakiejkolwiek kary kanonicznej oraz nie ma przeszkody, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię świętą.
  10. Dziś przypada II niedziela miesiąca tacę przeznaczamy na remont Kościoła w Piotrkowiczkach. Bóg zapłać.
  11. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń. Bóg zapłać.
  12. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.