PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

III NEDZIELA WIELKANOCNA
01.05.2022r.

1. Dzisiaj w Polsce przeżywamy Niedzielę Biblijną. Rozpoczyna ona 14. Tydzień Biblijny. Wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia oddadzą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po porannych Mszach świętych. Modlić się będziemy w intencji papieskiej: aby młodzi ludzie, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.
  3. Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe; Wysoki Kościół Niedziela na zakończenie Mszy świętych; Piotrkowiczki na zakończenie Mszy świętych; Dni powszednie: Wysoki Kościół pn-sb g. 17.30; Piotrkowiczki: Piątek g.17.30.
  4. Wójt Gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki wraz z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Wiszni Małej zapraszają mieszkańców gminy do udziału w uroczystościach z okazji Święta Narodowego 3 Maja do Piotrkowiczek. Program Mszy św. g. 9.30 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach z udziałem chóru Amicorum. 10.30 uroczystości przy Pomniku Pamięci Narodowej z udziałem Jednostki Strzeleckiej nr 3003 im. Orląt lwowskich oraz Gminnej Orkiestry Dętej. 11.00 Biesiada Patriotyczna w świetlicy.
  5. Informujemy, że w parafii każda druga niedziela miesiąca będzie niedzielą chrzcielną. Nauki przed chrzcielne w środy przed II niedzielą miesiąca o g. 19.00 domu parafialnym.
  6. 15 Maja w naszej Parafii I Komunia św. o g. 9.15 i 11.00. Bardzo proszę, aby parafianie, którzy przychodzą na g. 11.00 w tym dniu zaplanowali udział we Mszy św. o innej godzinie.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, i sobota miesiąca. Z tej racji w czwartek zapraszamy na „godzinę świętą” i nabożeństwo majowe z modlitwą za kapłanów; w piątek spowiedź święta przed Mszami św. na zakończenie Mszy św. litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa;  w sobotę zapraszamy na nabożeństwo majowe na g. 17.30.
  8. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek św. Atanazego, bpa i dk; we wtorek Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu porządek Mszy świętych - niedzielny; w środę, św. Floriana, męczennika; w piątek św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  9. Próba przed I Komunią świętą odbędzie się 05.05. br. g. od 16.00-17.00-3a; od 17.00 do 18.00 -3b.
  10. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św. rodziców i chrzestnych w sobotę 14 maja od g.10.00; dla dzieci rocznicowych w sobotę 21 maja od g.10.00.
  11. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 22.05.br.
  12. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą.
  13. Zwracam się z prośbą do młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania, o wybranie świadków bierzmowania. Świadkowie do 14 maja br. zgłaszają się do kancelarii parafialnej z zaświadczeniem o przyjęciu bierzmowania i z zaświadczeniem, że mogą być świadkami. W/w dokumenty mogą otrzymać od proboszczów parafii do których należą. Świadkiem zgodnie z Kan 874 Kodeksu Prawa Kanonicznego może zostać katolik, bierzmowany, który ukończył 16 lat i przyjął sakrament Najświętszej Eucharystii oraz prowadzi życie zgodne z wiarą; nie jest ojcem lub matką bierzmowanego, jest wolny od jakiejkolwiek kary kanonicznej oraz nie ma przeszkody, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię świętą.
  14. Próby przed przyjęciem bierzmowania 9 czerwca oraz termin spowiedzi podamy wkrótce.
  15. Dziękujemy osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń. Bóg zapłać.

Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.