PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
II NEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA
24.04.2022r.

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Święto to – obowiązujące w kościele powszechnym od 2000r. ukazuje jedną za najważniejszych prawd chrześcijaństwa. Zostało ustanowione przez Jana Pawła II w dowołaniu do objawień s. Faustyny Kowalskiej na zawartą w nich prośbę samego Jezusa. Święto miłosierdzia zamyka Oktawę Wielkanocy oraz otwiera Tydzień Miłosierdzia. Niech to będzie czas budzenia „wyobraźni miłosierdzia” i którą apelował św. Jan Paweł II.
  2. Za tydzień w niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po porannych Mszach świętych. Modlić się będziemy w intencji papieskiej: aby młodzi ludzie, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.
  3. W dniu wczorajszym t.j. (23.04.2022) rozpoczęliśmy obchody Złotego Jubileuszu erygowania naszej parafii. Uroczystą Mszę św. dziękczynną o g. 1200 odprawił Jego Ekscelencja ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Pragnę bardzo serdecznie podziękować parafianom i gościom, którzy licznie wzięli udział w tej uroczystości. Słowa wdzięczności kieruję pod adresem naszej liturgicznej służy ołtarza, osobom śpiewającym, czytającym, niosącym dary w czasie procesji z darami, Radzie Parafialnej, P. Teresie i rodzinie za przygotowanie  kościoła do uroczystości; osobom, które zatroszczyły się o uporządkowanie terenu przykościelnego i przygotowanie placu do jubileuszowej kawy. Na ręce p. Wójta Jakuba Bronowickiego i p. Dyrektor Renacie Cybulskiej-Kaczałko i naszym władzom lokalnym dziękuję za obecność i pomoc w przygotowaniu jubileuszu i przywitanie Księdza Arcybiskupa. Dziękuję P. Uli Gwarek, prezes Parafialnego Caritasu i całemu Zespołowi Caritas oraz Wolontariatowi za organizacje placu i rozprowadzanie jubileuszowych pamiątek. Wyrażam także wdzięczność p .Markowi i chórowi „Amicorum” pod batutą p. Magdaleny Zarzecznej za uświetnienie uroczystości śpiewem. Naszym parafianom za upieczenie i dostarczenie ciasta jubileuszowego. Przyjaciołom, z cukierni „Bezy” z Obornik Śląskich za rozprowadzanie popcornu, waty cukrowej oraz za dostarczenie jubileuszowych pierniczków na kwestę dla Uchodźców z Ukrainy. Wyrażam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się aktywnie w przygotowanie tej pięknej parafialnej uroczystości. W czasie Mszy św. jubileuszowej została odsłonięta w przedsionku pamiątkowa tablica oraz tablice nawiązujące do z życia naszej parafii przygotowane przez przedstawicieli Rady Parafialnej. Bóg zapłać.
  4. Dochód z festynu: jubileuszowe kubki 3’065 zł; Krówki 1’210 zł; inne słodkie atrakcje 280 zł, kwesta na rzecz Uchodźców 695 zł; Sprzedaż kwiatów 285 zł. Dochód z kubków, cukierków, słodkich atrakcji i kwiatów przeznaczamy na remont kościoła. Bóg zapłać.
  5. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś na g. 15.00 do Wysokiego Kościoła.
  6. Informujemy, że w parafii każda druga niedziela miesiąca będzie niedzielą chrzcielną. Nauki przed chrzcielne w środy przed II niedzielą miesiąca o g. 19.00 domu prafialnym.
  7. 15 Maja w naszej Parafii I Komunia św. o g. 9.15 i 11.00. Bardzo proszę, aby parafianie, którzy przychodzą na g. 11.00 w tym dniu zaplanowali udział we Mszy św. o innej godzinie.
  8. Naszą modlitewną pamięcią otoczymy dzisiaj szczególnie ks. bp. nominata ka. Macieja Małygę, który zostanie wyświecony na biskupa pomocniczego archidiecezji w katedrze wrocławskiej dziś o godzinie 1500.
  9. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek, św. Marka Ewangelisty, we wtorek przeniesiona uroczystość św. Wojciecha, bpa. I męczennika, Patrona Polski;  w piątek św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
  10. Ofiary składane w Wielki Piątek na Grób Jerozolimski wyniosły 1’100 zł.