OGŁOSZENIA DUSZPSTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
17.04.2022r.

1. Pan zmartwychwstał i jest z nami. Głośmy razem z Aniołami. Tryumfuje Boży Syn. Nieba śpiew podejmij, Ziemio. Chrystus Pan pokonał śmierć i otworzył nam niebiosa. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Z racji Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim parafianom najobfitszych łask i błogosławieństw od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych.
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgicznej służbie ołtarza, panu organiście Markowi, p. Teresie i najbliższym za wysprzątanie kościoła i przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, osobom składającym się za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Mieszkańcom Piotrkowiczek i Mienic także wyrażam wdzięczność za wysprzątanie kościoła filialnego, za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego i kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w naszej parafii. Bóg zapłać.
  3. W minioną niedzielę na remont kościoła w Piotrkowiczkach zebrano kwotę 1’840 zł. Bóg zapałać.
  4. Trwa nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego w czasie której szczególnie modlimy się w intencji naszej parafii z okazji zbliżającego się Złotego Jubileuszu erygowania naszej parafii. Na Nowennę zapraszamy w Niedzielę Zmartwychwstania, i w drugi dzień Świąt po Mszy o g. 12.30. Natomiast od wtorku do soboty po Mszy św. o g. 18.00.
  5. W najbliższą sobotę uroczysta Msza św. z okazji Złotego Jubileuszu erygowania naszej Parafii, którą o g. 1200 odprawi Jego Ekscelencja ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Po Mszy św. jubileuszowej zapraszamy na plac zabaw obok kościoła na jubileuszową kawę z ciastem dla parafian. Poza jubileuszową będzie można nabyć jubileuszowe kubki ze zdjęciem naszych kościołów, jubileuszowe krówki, oraz inne słodkie atrakcje. Dochód przeznaczymy na remont naszych Kościoła. W ramach naszego jubileuszu zorganizujemy także dodatkową kwestę na pomoc dla Uchodźców z Ukrainy. Dziękuję za deklaracje upieczenia ciasta tę okazję. Ciasto przynosimy na plebanię dzień przed uroczystością tj. 22.04.2022r. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. jubileuszowej oraz do modlitwy. Wyrażam wdzięczność Radzie Parafialnej i wszystkim, którzy pomagają w organizacji tego wydarzenia. Bóg zapałać.
  6. Jutro Msza św. rezurekcyjna o g. 6.00, o 5.45 będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w grobie Pańskim. Następnie wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Porządek Mszy św. 9.30 Piotrkowiczki, 11.00 i 12.30 Wysoki Kościół. Nie będzie Mszy św. popołudniowych.
  7. W drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu tacę przeznaczamy na PWT we Wrocławiu. Bóg zapłać.
  8. W najbliższy Piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ będziemy nadal przeżywać Oktawę Wielkanocną.
  9. W ramach Złotego Jubileuszu dzięki pomysłowi i sfinansowaniu przez p. Renatę Cybulską-Kaczałko, Dyrektor OKSiR-u i Pana Wójta Jakuba Bronowickiego  możemy w naszym kościele cieszyć się miesięczną ekspozycją reprodukcji Całunu Turyńskiego. Zapraszamy do zainteresowania się tą ekspozycją.
  10. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia do naszych kościołów przynosimy papierowe skarbony z jałmużną wielkopostną, które zabraliśmy ze sobą na początku Wielkiego Postu.
  11. Spotkanie Rady Parafialnej w sprawie jubileuszu 19 kwietnia po Mszy św. wieczorowej w domu parafialnym.
  12. Próba dzieci I Komunijnych 19 kwietnia przed Mszą św. o g.17.00;

Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej.