PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

V NEDZIELA WIELKIEGO POSTU
03.04.2022r.

1. Dziś, z racji I niedzieli miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po porannych Mszach świętych. Modlić się będziemy w intencji papieskiej: za pracowników służby zdrowia, aby ich zaangażowanie w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.
  2. Za tydzień w niedzielę przypada Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym dniu będziemy czytać i rozważać ewangeliczny opis Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa oraz dokonamy poświęcenia Palm. W tym świętym czasie skorzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź przed Mszami świętymi.
  3. Uroczysta Msza św. z okazji Złotego Jubileuszu erygowania naszej Parafii, który przypada w sobotę 23.04.2022r. zostanie odprawiona o g. 1200  pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Abp Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Po Mszy św. jubileuszowej pragniemy zorganizować na placu obok Kościoła jubileuszową kawę z ciastem dla parafian. Poza jubileuszową kawą czekają nas  także inne ciekawe atrakcje. W ramach naszego jubileuszu zorganizujemy także dodatkową kwestę na pomoc dla Uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy do pomocy i upieczenia ciasta na tę okazję. Przygotowane ciasto przynosimy dzień wcześniej na plebanię tj. 22.04.2022. Dziękujemy wszystkim, którzy zgodzili się pomóc. Za wszelkie zaangażowanie w przygotowanie jubileuszu dziękujemy.
  4. Podziękowanie za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcom Wiszni Małej, Wysokiego Kościoła, Pierwoszowa. Bóg zapłać. Dziękujemy i prosimy o wsparcie zakupu kwiatów ofiarami także na zbliżający się jubileusz.
  5. Dziękujemy rodzinie z naszej parafii za ufundowanie do naszego Kościoła z okazji zbliżającego się złotego jubileuszu pięknych ampułek i głębokiej pateny. Bóg zapłać.
  6. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i rodziców proponuję na najbliższą środę na g. 1730. W ramach spotkania przećwiczymy spowiedź św. Dzieci bardzo proszę, aby nauczyły się na zbliżające się spotkanie formuły spowiedzi, którą znajdą w swoich indeksach komunijnych.
  7. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki Droga Krzyżowa Wysoki Kościół 1730; Piotrkowiczki 1630Gorzkie Żale w niedzielę: Wysoki Kościół na zakończenie Mszy św. o g. 730 i 1230; Piotrkowiczki na zakończenie Mszy św. o g. 930; Młodzież przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania zapraszamy NA NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ W PIĄTEK - 8 kwietnia  br. na g. 1730.
  8. W minioną sobotę odwiedziliśmy chorych z sakramentalną posługą. Przed Świętami odwiedzimy chorych, jeśli wcześniej zgłosimy chorego w zakrystii albo telefonicznie i ustalimy termin z duszpasterzem.
  9. Przypominamy, że trwa akcja zorganizowana przez Parafialny Zespół Caritas polegająca na tym, że w Kościołach i wybranych sklepach na terenie naszej Parafii trwa zbiórka Produktów spożywczych oraz chemicznych przeznaczonych na wsparcie najbardziej potrzebujących. Ofiary zebrane do puszek przez PZC w minioną niedzielę wyniosły 1’190 zł. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego.
  11. Wyrażamy wdzięczność osobom, które dbają o czystość i piękno naszych obu świątyń. Bóg zapłać.
  12. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  13. Wyrażamy wdzięczność naszym parafianom i ludziom dobrej woli za każde wsparcie, ofiary, które składacie. Bóg zapłać.

Z błogosławieństwem duszpasterskim
Księża Salwatorianie