PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

IV NEDZIELA WIELKIEGO POSTU
27.03.2022r.

1. Uroczysta Msza św. z okazji Złotego Jubileuszu erygowania naszej Parafii, który przypada w sobotę 23.04.2022r. zostanie odprawiona o g. 1200  pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Abp Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Po Mszy św. jubileuszowej pragniemy zorganizować jubileuszową kawę z ciastem dla parafian. Poza jubileuszową kawą pragniemy zorganizować kiermasz, na którym będziemy mogli zakupić jubileuszowe kubki ze zdjęciem naszych kościołów, jubileuszowe krówki, watę cukrową, i inne atrakcje. Dochód przeznaczymy na remont naszych kościołów. W ramach naszego jubileuszu zorganizujemy także dodatkową kwestę na pomoc dla Uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy do pomocy i upieczenia ciasta na tę okazję. Przygotowane ciastu przynosimy dzień wcześnie na plebanie tj. 22.04.2022. Dziękujemy tym, którzy się zgłosili i wszystkim, którzy pomagają w organizacji tego ważnego wydarzenia. Bóg zapłać.
  2. Bardzo prosimy o zabranie do domów papierowych skarbonek. W czasie Wielkiego Postu do zbieramy środki jako jałmużna, która zostanie przekazana za  pośrednictwem wrocławskiego caritas dla najbardziej potrzebujących seniorów. Skarbonki z jałmużną przynosimy do naszego Kościoła w Niedzielę Miłosierdzia. Pismo Święte przypomina, że  „Jałmużna zakrywa wiele grzechów”
  3. Dziś w świetlicy obok Kościoła spotkanie z Firmą szyjącą stroje komunijne. Rodziców i chłopców zapraszamy na g. 1200 , rodziców z dziewczynkami na g. 1300.
  4. W czwartek przypada 39. rocznica święceń kapłańskich J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie w intencji Księdza Arcybiskupa.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w naszej parafii: w piątki Droga Krzyżowa Wysoki Kościół 1730; Piotrkowiczki 1630Gorzkie Żale w niedzielę: Wysoki Kościół na zakończenie Mszy św. o g. 730 i 1230; Piotrkowiczki na zakończenie Mszy św. o g. 930; Dzieci  przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy NA NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ W PIĄTEK - 1 kwietnia  br. na G. 1730.
  6. W piątek przypada I Piątek Miesiąca zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Po Mszach świętach nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  7. W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą oraz zapraszamy na nabożeństwo Pierwszo-Sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP na g. 1730.
  8. W najbliższą I niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. Przypominamy, że trwa akcja zorganizowana przez Parafialny Zespół Caritas polegająca na tym, że w Kościołach i wybranych sklepach na terenie naszej Parafii trwa zbiórka Produktów spożywczych oraz chemicznych przeznaczonych na wsparcie najbardziej potrzebujących rodzin w naszej wspólnocie parafialnej. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych zbierane są również ofiary do puszek na rzecz najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Za udzielone wsparcie dziękujemy. Bóg zapłać.
  10. Są jeszcze do nabycia czekoladowe Baranki w cenie 5 zł.
  11. Z okazji zbliżającego się Złotego Jubileuszu Parafii zakupione nowe lekcjonarze do naszego kościoła.
  1. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego.
  2. Wyrażamy wdzięczność osobom, które dbają o czystość i piękno naszych obu świątyń. Bóg zapłać.
  3. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  4. Wyrażamy wdzięczność naszym parafianom i ludziom dobrej woli za każde wsparcie, ofiary, które składacie. Bóg zapłać.

Z błogosławieństwem duszpasterskim

Księża Salwatorianie