PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

III NEDZIELA WIELKIEGO POSTU
20.03.2022r.

1. Dziś w III Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy czas Rekolekcji Wielkopostnych w naszej Parafii, które wygłosi obecny wśród nas ks. Stanisław Kucała SDS, z Obornik Śląskich. Plan Rekolekcji jest następujący: o 730 Msza św. z nauką ogólną; 930 (Piotrkowiczki) Msza św. z nauką ogólną; o 1100 Msza św. z nauką dla dzieci; o 1230, 1645 (Wysoki Kościół) i 1800 (Piotrkowiczki) Msze św. z nauką ogólną. W poniedziałek i środę Msze św. z nauką ogólną Wysoki Kościół  900 i 1800; Piotrkowiczki g. 1700. We wtorek Wysoki Kościół o g. 900 Msza św. z nauką ogólną; o 1800 Msza św. z nauką dla młodzieży. W związku z tym proszę młodzież o uczestnictwo w tej Mszy św. rekolekcyjnej z wpisem do indeksu. Znajdźmy czas, aby przyjść do Kościoła i wziąć udział w rekolekcjach. W środę na zakończenie rekolekcji przypada dzień spowiedzi świętej. Porządek spowiedzi będzie następujący: Wysoki Kościół od 830 – 930; 1730-1830; Piotrkowiczki od 1630-1715; W Poniedziałek i środę w czasie rekolekcji będzie zbierana taca, jako wyraz wdzięczności Ks.. Rekolekcjoniście. Bóg zapłać.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na remont Kościoła Filialnego w Piotrkowiczkach zebrano kwotę 1’640 zł. Bóg zapłać.
  3. Dziękujemy także za ofiary, które składaliście w ramach niedzieli „Ad Gentes” na misje, które prowadzą Księża Salwatorianie szczególnie na Ukrainie zebrano 1’020 zł. Bóg zapłać.
  4. Uroczysta Msza św. z okazji Złotego Jubileuszu erygowania naszej Parafii, który przypada w sobotę 23.04.2022r. zostanie odprawiona o g. 1200  pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Abp Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Po Mszy św. jubileuszowej pragniemy zorganizować jubileuszową kawę z ciastem dla parafian. Poza jubileuszową kawą pragniemy zorganizować kiermasz, na którym będziemy mogli zakupić jubileuszowe kubki ze zdjęciem naszych kościołów, jubileuszowe krówki, watę cukrową, i inne atrakcje. Dochód przeznaczymy na remont naszych kościołów. W ramach naszego jubileuszu zorganizujemy także dodatkową kwestę na pomoc dla Uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy do pomocy i upieczenia ciasta na tę okazję. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
  5. Bardzo prosimy o zabranie do domów papierowych skarbonek. W czasie Wielkiego Postu do zbieramy środki jako jałmużna, która zostanie przekazana za  pośrednictwem wrocławskiego caritas dla najbardziej potrzebujących seniorów. Skarbonki z jałmużną przynosimy do naszego Kościoła w Niedzielę Miłosierdzia. Pismo Święte przypomina, że  „Jałmużna zakrywa wiele grzechów”
  6. Dziś zapraszam na Mszę św. na g. 1230 młodzież i na spotkanie formacyjne po Mszy św. i Gorzkich żalach.
  7. Za tydzień 27 marca w niedzielę będzie miało miejsce spotkanie z Firmą szyjącą stroje komunijne. Rodziców i chłopców zapraszamy na g. 1200 , rodziców z dziewczynkami na g. 1300 .
  8. W dniu jutrzejszym 21 marca o g. 1200przyjedzie transport pod nasz Kościół w celu zebrania zbiórki sprzętu elektronicznego. Zaangażujmy się w tę akcję. Tak sprzęt jak zużyte komputery, monitory, drukarki, klimatyzatory, telewizory, magnetofony, dekodery, telefony, kable, grzejniki, kuchenki, żelazka, pralki itd. Akcja ta wesprze Kościoły Wschodnie, gdzie mieszkają nasi rodacy. Szczegóły na ulotkach. Każdy kto posiada taki zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jutro do g 1200 może go przynieść w wyznaczone miejsce przy Kościele.
  9. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii: w piątki Droga Krzyżowa Wysoki Kościół 1730; Piotrkowiczki 1630Gorzkie Żale w niedzielę: Wysoki Kościół na zakończenie Mszy św. o g. 730 i 1230; Piotrkowiczki na zakończenie Mszy św. o g. 930; MŁODZIEŻ ZAPARSZAM NA NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ W PIĄTEK 25.03 BR. NA G. 1730. .
  10. Przypominamy, że trwa akcja zainicjowana przez Parafialny Zespół Caritas polegająca na tym, że w Kościołach i wybranych sklepach na terenie naszej Parafii trwa zbiórka Produktów spożywczych oraz chemicznych przeznaczonych na wsparcie najbardziej potrzebujących rodzin w naszej wspólnocie parafialnej. Za udzielone wsparcie dziękujemy.
  11. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego.
  12. Wyrażamy wdzięczność osobom, które dbają o czystość i piękno naszych obu świątyń. Bóg zapłać.
  13. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  14. Wyrażamy wdzięczność naszym parafianom i ludziom dobrej woli za każde wsparcie, ofiary, które składacie. Bóg zapłać.

Z błogosławieństwem duszpasterskim

Księża Salwatorianie