PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

II NEDZIELA WIELKIEGO POSTU
13.03.2022r.

1. Za tydzień w III Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy czas Rekolekcji Wielkopostnych, które poprowadzi ks. Stanisław Kucała SDS, z Obornik Śląskich. Plan Rekolekcji jest następujący: o 730 Msza św. z nauką ogólną; 930 (Piotrkowiczki) Msza św. z nauką ogólną; o 1100 Msza św. z nauką dla dzieci; o 1230, 1645 (Wysoki Kościół) i 1800 (Piotrkowiczki) Msze św. z nauką ogólną. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką ogólną o 900 i 1800. We wtorek o 1800 Msza św. z nauką dla młodzieży. W związku z tym proszę młodzież o uczestnictwo w tej Mszy św. rekolekcyjne z wpisem do indeksu. Znajdźmy czas, aby przyjść do Kościoła i wziąć udział w rekolekcjach.
  2. Uroczysta Msza św. z okazji Złotego Jubileuszu erygowania naszej Parafii, który przypada w sobotę 23.04.2022r. zostanie odprawiona o g. 1200  pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Abp Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Po Mszy św. jubileuszowej pragniemy zorganizować jubileuszową kawę z ciastem dla parafian. Poza jubileuszową kawą pragniemy zorganizować kiermasz, na którym będziemy mogli zakupić jubileuszowe kubki ze zdjęciem naszych kościołów, jubileuszowe krówki, watę cukrową, i inne atrakcje. Dochód przeznaczymy na remont naszych kościołów. W ramach naszego jubileuszu zorganizujemy także dodatkową kwestę na pomoc dla Uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy do pomocy i upieczenia ciasta na tę okazję. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
  3. W sobotę 19 marca przypada 9 ROCZNICA INAUGURACJI PONTYFIKATU PAPIEŻA Franciszka, 6 rocznica konsekracji biskupiej Księdza Biskupa Jacka Kicińskiego, a także w sobotę z racji uroczystości św. Józefa, imieniny Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. W tym dniu otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą.
  4. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na Mszę św. na g. 1230 młodzież i na spotkanie formacyjne po Mszy św.
  5. Dziś po Mszy św. o g. 1100 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  6. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii: w piątki Droga Krzyżowa Wysoki Kościół 1730; Piotrkowiczki 1630Gorzkie Żale w niedzielę: Wysoki Kościół na zakończenie Mszy św. o g. 730 i 1230; Piotrkowiczki na zakończenie Mszy św. o g. 930; DZIECI ZAPRASZAMY NA DROGĘ KRZYŻOWĄ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK (18.03.BR.) NA G. 1730 DO WYSOKIEGO KOŚCIOŁA; MŁODZIEŻ ZAPARSZAM NA NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ W PIĄTEK 25.03 BR. NA G. 1730.
  7. Rodziców i młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. 19.03.br. na g. 1230 i na spotkanie po nabożeństwie Gorzkich Żali.
  8. Dziś w II niedzielę miesiąca tacę przeznaczamy na remont kościoła w Piotrkowiczkach, a po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek z racji niedzieli „Ad Gentes” na misje, które w różnych zakątkach świata prowadzą Księża Salwatorianie. Ofiary, które złożycie do puszek przekażemy przede wszystkim salwatoriańskim placówkom na Ukrainie. Bóg zapłać.
  9. Od poniedziałku 14 marca Parafialny Zespół Caritas informuje, że w Kościołach i wybranych sklepach na terenie naszej Parafii odbędzie się zbiórka Produktów spożywczych oraz chemicznych przeznaczonych na wsparcie najbardziej potrzebujących rodzin w naszej wspólnocie parafialnej. Za udzielone wsparcie dziękujemy.
  1. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego.
  2. Wyrażamy wdzięczność osobom, które dbają o czystość i piękno naszych obu świątyń. Bóg zapłać.
  3. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  4. Wyrażamy wdzięczność naszym parafianom i ludziom dobrej woli za każde wsparcie, ofiary, które składacie. Bóg zapłać.

Z błogosławieństwem duszpasterskim

Księża Salwatorianie