PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

I NEDZIELA WIELKIEGO POSTU
06.03.2022r.

1. W minioną niedzielę, poniedziałek, wtorek przeżywaliśmy 40 godzinne nabożeństwo w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w kościele parafialnym, pamiętając w modlitwach o pokój na Ukrainie.
  2. Uroczysta Msza św. z okazji Złotego Jubileuszu erygowania naszej Parafii, który przypada w sobotę 23.04.2022r. zostanie odprawiona o g. 1200 uroczystą pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Abp Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Po Mszy św. jubileuszowej pragniemy zorganizować jubileuszową kawę z ciastem dla parafian. Zapraszamy do pomocy i  upieczenia ciasta na tę okazję. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
  3. Przypominamy, że termin bierzmowania w naszej parafii przypada na 9 czerwca (czwartek) na g. 1800. Sakramentu Bierzmowania udzieli ks. bp. Jacek Kiciński, biskup pomocniczy, archidiecezji wrocławskiej. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania z innych szkół niż Wisznia Mała bardzo proszę, aby uzgodniła termin spotkania z ks. Proboszczem w celu omówienia najważniejszych zagadnień z katechizmu. Proszę młodzież o obowiązkowe uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych.
  4. Dziękujemy za ofiary, które składaliście w minioną niedzielę i środę popielcową na wsparcie uchodźców z Ukrainy. Zebrano kwotę 4’030 zł. Środki zostały przekazane. Bóg zapłać za pomoc i wsparcie.
  5. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii: w piątki Droga Krzyżowa Wysoki Kościół 1730; Piotrkowiczki 1630; Gorzkie Żale w niedzielę: Wysoki Kościół na zakończenie Mszy św. o g. 730; Piotrkowiczki na zakończenie Mszy św. o g. 930;
  6. Za tydzień w niedzielę zapraszam na Mszę św. na g. 1100 rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz na spotkanie.
  7. Za tydzień w II niedzielę miesiąca tacę przeznaczamy na remont kościoła w Piotrkowiczkach. Tego dnia również po Mszach św. będziemy zbierać ofiary z racji niedzieli „Ad Gentes” na misje, które w różnych zakątkach świata prowadzą Księża Salwatorianie. Bóg zapłać.
  8. Od poniedziałku 14 marca w ramach naszego Caritas będziemy mogli wspomóc chorych i potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Za tydzień podamy szczegółowe informacje.
  9. W dniu 27.03.2022r. po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę dla potrzebujących naszych parafian.
  1. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego.
  2. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  3. Wyrażamy wdzięczność naszym parafianom i ludziom dobrej woli za każde wsparcie, ofiary które składacie, waszą troskę o parafię. Bóg zapłać.
  4. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz dalszej opieki Matki Najświętszej, pięknej niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

Z duszpasterskim błogosławieństwem
Księża Salwatorianie.