PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

VIII NEDZIELA ZWYKŁA
27.02.2022

1. Wkrótce rozpocznie się czas Wielkiego Postu. W ten święty czas wprowadzi nas 40 godzinne nabożeństwo polegające na nieprzerwanej adoracji Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji odprawiane bez przerwy albo przez trzy dni z przerwami nocnymi. W naszej parafii to nabożeństwo będzie odbywało się w najbliższą niedzielę, poniedziałek i wtorek. Porządek adoracji będzie następujący: Niedziela od 1330-1630;Poniedziałek od 800-1800; Wtorek od 800-1800. Zwracam się, aby zapisać się na liście z tyłu kościoła na konkretną godzinę. Będziemy adorować Najświętszy Sakrament co godzinę do ustalonych godzin;
  2. W związku z zbilżającym się Złotym Jubileuszem erygowania naszej Parafii, który przypada 23.04.2022  (sobota) zaplanowano na g. 1200 uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Abpa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Po Mszy św. jubileuszowej chcielibyśmy zorganizować jubileuszową kawę z ciastem dla parafian. Zapraszamy do pomocy i  zorganizowania ciasta. Chętnych, proszę o zgłoszenie się do zakrystii. Prośba, jeśli ktoś z Państwa ma w posiadaniu zdjęcia związane z życiem naszej parafii, prosimy o użyczenie tych fotografii z których udałoby się zrobić tablice albo kolarz związany z naszą parafią.
  3. W naszej Parafii w dniu 24.02.2022 r. została ukonstytuowana Rada Parafialna w skład której wchodzi 16 osób i ks. Proboszcz. Rada wybrała Prezydium: Prezesa, którym został p. Adam Chajęcki, Z-ca p. Piotr Biernat, Sekretarz, p. Zdzisław Łakomski. Nowej Radzie życzę obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
  4. Udało się ustalić termin bierzmowania w naszej parafii. Po rozmowie z ks. Bp. Jackiem Kicińskim datę bierzmowania ustalono na 9 czerwca (czwartek) na g. 1800 w Wysokim Kościele. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania z innych szkół niż Wisznia Mała bardzo proszę, aby uzgodniła termin spotkania z ks. Proboszczem w celu omówienia najważniejszych zagadnień z katechizmu.
  5. W środę przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wiernych w wieku od ukończenia 18. roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia obowiązuje dodatkowo post, polegający na powstrzymywaniu się od spożywania mięsa oraz ograniczeniu się do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych. Mszę święte z błogosławieństwem popiołu odprawimy w Wysokim Kościele o 900, i 1800; w Piotrkowiczkach o 1700. Zapraszamy do modlitwy.
  6. Ks. Abp Stanisław Gądecki Przewodniczący KEP apeluje do nas o materialną pomoc dla naszych Braci na Ukrainie napadniętych przez Rosję. Dlatego dziś i w Środę Popielcową po Mszach św. zostaje przeprowadzona zbiórka do puszek, które za pośrednictwem Caritas zostaną przekazane na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. „Ponadto proszę wszystkich wierzących i ludzi dobrej woli o otwartą postawę wobec potrzebujących schronienia”. Bóg zapłać za okazaną pomoc.
  7. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Z tej racji w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą na g. 1700 połączoną z nabożeństwem o powołania do służby w kościele. W Piątek po Mszach św. na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę na g. 1730 na nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  8. W następną niedziele zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego sakramentu.
  9. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego.
  11. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  12. Wyrażamy wdzięczność naszym parafianom i ludziom dobrej woli za każde wsparcie, ofiary które składacie, waszą troskę o parafię. Bóg zapłać.
  13. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz dalszej opieki Matki Najświętszej, pięknej niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

Z duszpasterskim błogosławieństwem
Księża Salwatorianie.