PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

VII NEDZIELA ZWYKŁA
20.02.2022

1. Wkrótce rozpocznie się czas Wielkiego Postu. W ten święty czas wprowadzi nas 40 godzinne nabożeństwo polegające na nieprzerwanej adoracji Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji odprawiane bez przerwy albo przez trzy dni z przerwami nocnymi. W naszej parafii to nabożeństwo będzie odbywało się w najbliższą niedzielę, poniedziałek i wtorek. Porządek adoracji będzie następujący: Niedziela od 1330-1630;Poniedziałek od 800-1800; Wtorek od 800-1800. Zwracam się, aby zapisać się na liście z tyłu kościoła na konkretną godzinę. Będziemy adorować Najświętszy Sakrament co godzinę do ustalonych godzin;
  2. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP na g. 1730 w II, III, IV sobotę miesiąca połączone z wyczytywaniem próśb i podziękowań. Natomiast w I sobotę miesiąca na nabożeństwo „Pierwszo-sobotnie” o które prosiła Matka Boża w Fatimie.
  3. Dziś zapraszamy na Mszę św. na g. 1230 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, a po Mszy św. na spotkanie. Proszę młodzież o zabranie ze sobą indeksów.
  4. W najbliższą sobotę zapraszamy na Mszę św. na g. 1800
    w czasie której modlić się będziemy za Żołnierzy Wyklętych.
  5. SYNOD - modlitwa i spotkanie. 26 lutego 2022 r. na godz. 10.30 zapraszamy do Archikatedry Wrocławskiej na modlitwę w intencji osób zaangażowanych w Synod i jego dobrych owoców
  6. Papież Franciszek wzywa nas do modlitwy o pokój na Ukrainie. Zaapelował o nią także abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z prośbą o modlitwę w tej intencji w czasie Mszy św. oraz w naszych osobistych modlitwach.
  7. W zakrystii są jeszcze do odebrania świece dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. poświęcone w święto Matki Bożej Gromnicznej.
  8. Kalendarz Liturgiczny: we wtorek św. Katedry Świętego Piotra; w środę św. Polikarpa, bpa i męczennika;
  9. Przypominamy, że uległy zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna w środy od g. 1545-1745 oraz  w czwartki od 1840-2000. W celu załatwiania spraw poza wyznaczonymi godzinami prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. W sprawach pilnych przychodzimy poza godzinami otwarcia kancelarii parafialnej.
  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego.
  11. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  12. Wyrażamy wdzięczność naszym parafianom i ludziom dobrej woli za każde wsparcie, ofiary które składacie, waszą troskę o parafię. Bóg zapłać.
  13. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz dalszej opieki Matki Najświętszej, pięknej niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

Z duszpasterskim błogosławieństwem
Księża Salwatorianie.