PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

V NEDZIELA ZWYKŁA
06.02.2022

1. W związku zbliżającym się jubileuszem 50-lecia istnienia naszej Parafii, który przypada 23.04.2022r. pragniemy duchowo przygotować się do obchodów święta parafii. Pierwszym krokiem, który nas zbliża jest ożywienie kultu do Najświętszego Serca NMP. W związku z tym wprowadziliśmy już na stałe w II, III i IV soboty miesiąca o g.1730 w naszym Kościele nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.W ramach nowego nabożeństwa maryjnego będziemy odczytywać podziękowania, prośby, które wcześniej zapiszemy na specjalnych kartkach znajdujących się na stoliku w kościele i złożymy do przygotowanego koszyka.Pierwsze takie nabożeństwo odprawiliśmy 29.02. br. Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca wprowadzamy nabożeństwo Pierwszo-Sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP o które prosiła Matka Boża w Fatimie. Wczoraj 5.02.2022r. odprawiliśmy po raz pierwszy takie nabożeństwo. Zauważamy, że jedno i drugie nabożeństwo zaczyna cieszyć się zainteresowaniem. Zapraszamy do modlitwy i zawierzenia Matce Najświętszej.
  2. Dziś w I niedzielę miesiąca po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Z racji przerwy feryjnej nie będzie Mszy św. z kazaniem dla dzieci w dwie najbliższe niedziele miesiąca lutego o g. 1100.
  4. Dziękujemy za odpowiedzenie na apel ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, i udzielenie wsparcia finansowego siostrom klauzurowym. Zebrano kwotę 1’100 zł. Bóg zapłać.
  5. W zakrystii są do odebrania świece dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., poświęcone w święto Matki Bożej Gromnicznej.
  6. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na spotkanie po Mszy św. o g. 1100.
  7. Kalendarz Liturgiczny: w czwartek wspomnienie obowiązkowe św. Scholastyki, dziewicy.
  8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego. Gość w cenie 8 zł.
  9. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  10. Dziękujemy p. Teresie i rodzinie za uporządkowanie Kościoła i przystrojenie ołtarza kwiatami. Wyrażamy także wdzięczność naszym parafianom z miejscowości Piotrkowiczki za uporządkowanie Kościoła filialnego. Bóg zapłać za pomoc.
  11. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz dalszej opieki Matki Najświętszej.

Z duszpasterskim błogosławieństwem
Księża Salwatorianie.