PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

IV NEDZIELA ZWYKŁA
30.01.2022

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Wyrażamy wdzięczność rodzinom z naszej Parafii za wspólną modlitwę, śpiew kolęd, duszpasterską rozmowę, za ofiarę złożoną na cele Parafii i za serdeczną gościnność w ramach wizyty duszpasterskiej.
  2. W kwietniu br. przypada jubileusz 50-lecia istnienia naszej Parafii. W związku z tak doniosłym wydarzeniem pragniemy duchowo przygotować się do tego jubileuszu w ramach rekolekcji, a także zorganizować uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Takim znakiem zbliżającym nas do Jubileuszu niech stanie się propozycja, zainaugurowania w II, III i IV soboty miesiąca o g.1730 w naszym Kościele nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP.W ramach nowego nabożeństwa maryjnego będą odczytywane podziękowania, prośby, które wcześniej zapiszemy na specjalnych kartkach znajdujących się na stoliku w kościele i złożymy do przygotowanego koszyka. Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca wprowadzamy nabożeństwo Pierwszo-Sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP o które prosiła Matka Boża w Fatimie. Zapraszamy do modlitwy i uczestnictwa.
  3. Dziś po Mszach św. dopołudniowych zapraszam na spotkanie wprowadzające w tematykę Synodu.
  4. Za tydzień w niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W najbliższym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji w czwartek o g. 1730 nabożeństwo o powołania do służby w Kościele; w piątek zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszami św. i do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o g.1730.
  6. W czwartek udzielimy specjalnego błogosławieństwa ku czci św. Błażeja. W Sobotę błogosławieństwo wody i chleba ku czci św. Agaty.
  7. Z racji przerwy feryjnej nie będzie Mszy św. z kazaniem dla dzieci w dwie najbliższe niedziele miesiąca lutego o g. 1100.
  8. Decyzją Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, dziś przeprowadzimy  zbiórkę do puszek na potrzeby żeńskich zakonów kontemplacyjnych. Udzielmy wsparcia finansowego siostrom, które nieustannie trwają na modlitwie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów. Bóg zapłać.
  9. Poświęcenie świec dla dzieci I Komunijnych będzie miało miejsce 2 lutego w święto Matki Bożej Gromnicznej. Ze względu na czas ferii w tym czasie dzieci mogą odebrać świece po feriach. W tym dniu Msze św. odprawiamy o g. 730 i 1800 w Piotrkowiczkach o g. 1700.
  10. W Piątek po Mszy św. o g. 17.00 prosimy o pomoc mieszkańców Piotrkowiczek w pracach porządkowych kościoła.
  11. Kalendarz Liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie obowiązkowe św. Jana Bosko; we wtorek święto Ofiarowania Pańskiego; w czwartek wspomnienie św. Błażeja sobotę św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
  12. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego. Gość w cenie 8 zł.
  13. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  14. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz dalszej opieki Matki Najświętszej.