PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

II NEDZIELA ZWYKŁA
16.01.2022

1. Dziękujemy za ofiary na tacę, które składaliście w minioną niedzielę z przeznaczeniem na remont Kościoła w Piotrkowiczkach. Zebrano kwotę 2’110 zł. Bóg zapłać.
  2. Dziś na Mszy św. o g. 1100 będziemy gościć w naszej Parafii Chór Amicorum, który uświetni liturgię Mszy św. śpiewem kolęd i pastorałek.
  3. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam 16 stycznia (Nd) na Mszę św. na g. 1230 a później na spotkanie formacyjne spotkanie. Bardzo proszę młodzież o zabranie ze sobą indeksów.
  4. Od 17 stycznia – 21 stycznia odwiedzimy Parafian według następującej kolejności: 17 stycznia Piotrkowiczki (Pn.) ul. Widokowa, Kręta, Młynarska, Ogrodowa; 18 stycznia (Wt.) Pierwoszów ul. Lipowa, Dębowa, Wierzbowa, Parkowa, Sportowa, Ogrodowa, Spacerowa, Polna i Wrocławska, 19 stycznia (Śr.) Pierwoszów, ul. Janowa, Leśna, Osiedlowa, Piękna, Słoneczna, Krótka, Wiosenna i Wrocławska. Wisznia Mała (czw.) 20 stycznia ul. Orlikowa, Gajowa, Polna, Makowa, Wrzosowa, Różana, Kwiatowa, Łękowa, Chabrowa; (Pt) 21 Wisznia Mała, ul. Pocztowa, Wrocławska, Strzeszewska. Dodatkowy termin sobota 22 stycznia od1000. Wizytę duszpasterską zakończymy 24 stycznia (Pn.) Wisznia Mała, ul. Stawowa, Sportowa i przyległe. Wizyta duszpasterska będzie odbywała się w dni powszednie od g. 1530. Ofiary składane w czasie „Kolędy” przeznaczamy na utrzymanie Parafii. Bóg zapłać.
  5.  Decyzją Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, mającego na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, dnia 30 stycznia 2022 r., w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiego, będzie przeprowadzona  zbiórka do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. Inicjatywa stanowi jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów. Bóg zapłać.
  6. Kalendarz Liturgiczny Poniedziałek – św. Antoniego, opata – wspomnienie obowiązkowe, w środę św. Józefa, Sebastiana Pelczara, biskupa, w Piątek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  7. Przypominamy, że w naszej świątyni będzie udzielana Komunia na św. do ust i na rękę. W sytuacji, gdy będzie komunikował jeden kapłan, najpierw podejdą osoby przyjmujące Komunię na rękę, a następnie pozostali. Gdy będzie komunikował dwóch księży jeden będzie udzielał Komunii do ust, drugi na dłoń. Bardzo prosimy o zachowanie wskazanej kolejności.
  8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego. Gość w cenie 8 zł.
  9. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  10. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz dalszej opieki Matki Najświętszej.