PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
02.01.2022

1. Pan Wójt Jakub Bronowicki oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Renata Cybulska-Kaczałko zapraszają parafian, mieszkańców Gminy Wisznia Mała na koncert noworoczny „Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki” w wykonaniu duetu małżeńskiego Doroty Ujdy-Jankiewicz (sopran), i Andrzeja Jankiewicza. Koncert odbędzie się 06.01.2022 (Uroczystość Objawiania Pańskiego) w Wysokim Kościele po Mszy św. o g. 16:45. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
  2. Dziś z racji I Niedzieli Miesiąca. Z tej racji zapraszamy po Mszach świętych porannych na zmianę tajemnic różańcowych i adorację Najświętszego Sakramentu.
  3. W drugą sobotę miesiąca 8 stycznia udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
  4. Kalendarz liturgiczny: w czwartek Objawienie Pańskie (Trzech Króli), w piątek przypada I Piątek miesiąca, po Mszach Świętych Litania Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także zapraszamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.
  5. W uroczystość Objawiania Pańskiego będą zbierane ofiary po Mszach świętych, które przeznaczymy na misje prowadzone przez Księży Salwatorianów w różnych zakątkach świata. Bóg zapłać.
  6. Rodziców z dziećmi komunijnymi zapraszamy na przymiarkę strojów komunijnych 9 stycznia w niedzielę po Mszy św. o g. 1200.
  7. 16 stycznia w niedzielę na Mszy św. będziemy gościć w naszej Parafii Chór Amicorum, który uświetni liturgię Mszy św. śpiewem kolęd i pastorałek.
  8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego. Gość w cenie 10 zł.
  9. Uwaga plan wizyty duszpasterskiej został zaktualizowany. Od 7 stycznia 2022 pragniemy odwiedzić naszych parafian. Jednak udamy się tylko do rodzin, które telefonicznie albo osobiście do 5 stycznia zapiszą się na wizytę duszpasterską. Celem Kolędy jest błogosławieństwo, śpiewanie kolęd, wspólna modlitwa, napis na drzwiach CMB – Chrystus mieszkanie błogosławi. Na czas „Kolędy” przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, stawiamy krzyż, dwie zapalone świece, woda święcona. Plan wizyty duszpasterskiej: 7 stycznia (Pt.) Wisznia Mała, ul. Nad Potokiem i Szkolna, Wąska, Krótka 10 stycznia (Pn.) Wisznia Mała, ul. Leśna, Przy Dębie, Na Kolonii, Akacjowa i Modrzewiowa; 11 stycznia (Wt.) Machnice12 stycznia (Śr.) Mienice; 13 stycznia Wysoki Kościół (Czw.); 14 stycznia (Pt.) Piotrkowiczki, ul. Wzgórz Trzebnickich, Spacerowa; Akacjowa, Świerkowa, Wiśniowa, Klonowa, Stawowa, Dębowa, 17 stycznia Piotrkowiczki (Pn.) ul. Widokowa, Kręta, Młynarska, Ogrodowa; 18 stycznia (Wt.) Pierwoszów ul. Lipowa, Dębowa, Wierzbowa, Parkowa, Sportowa, Ogrodowa, Spacerowa, Polna i Wrocławska, 19 stycznia (Śr.) Pierwoszów,  ul. Janowa, Leśna, Osiedlowa, Piękna, Słoneczna, Krótka, Wiosenna i Wrocławska. Kontynuacja: Wisznia Mała (czw) 20 stycznia ul. Orlikowa, Gajowa, Polna, Makowa, Wrzosowa, Różana, Kwiatowa, Łękowa, Chabrowa; (Pt) 21 Wisznia Mała, ul. Pocztowa, Wrocławska, Strzeszewska. 24 stycznia (Pn) Wisznia Mała, ul. Stawowa, Sportowa i przyległe. Wizyta duszpasterska będzie odbywała się w dni powszednie od g. 1530. Ofiary składane w czasie „Kolędy” przeznaczamy na utrzymanie Parafii. Bóg zapłać. Dodatkowy termin sobota 22 stycznia od1000. Do tej tej pory zgłosiło się 28 rodzin. 13 rodzin z Wiszni Małej, Piotrkowiczki 4, Machnice 3, Pierwoszów 3, Wysoki Kościół 3, Mienice 2.
  10. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  11. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz dalszej opieki Matki Najświętszej.

Z błogosławieństwem duszpasterskim
Księża Salwatorianie.