PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Niedziela Świętej Rodziny
Jezusa, Maryi, Józefa
26.12.2021

1. W  piątek przypada ostatni dzień 2021 roku. Zapraszamy na Mszę św. do Wysokiego Kościoła na g. 1730, do Piotrkowiczek na g. 1700.  Po Mszach świętych odprawimy nabożeństwa dziękczynno-błagalne na zakończenie starego roku.
  2. W  sobotę, 1 stycznia- w Nowy Rok- w liturgii kościoła czcimy świętą Bożą Rodzicielkę Maryję. W tym dniu Kościół modli się o pokój na całym świecie. Msze święte w tym dniu odprawimy według porządku niedzielnego.
  3. W drugą sobotę miesiąca 8 stycznia udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
  4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek, św. Jana Apostoła i Ewangelisty, we wtorek Świętych Młodzianków.
  5. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca. Z tej racji zapraszamy po Mszach świętych porannych na zmianę tajemnic różańcowych i adorację Najświętszego Sakramentu.
  6. Przypominamy, że od 1 stycznia zmienia się porządek Mszy świętych: Wysoki Kościół dni powszednie z 1830/1800, w Niedzielę z 800/730 i z 1200/1230,Piotrkowiczki z 1730/1700, w niedzielę z 945/930.
  7. W dniu dzisiejszym taca przeznaczona na PWT we Wrocławiu. Bóg zapłać.
  8. Rodziców z dziećmi komunijnymi zapraszamy na przymiarkę strojów komunijnych 9 stycznia w niedzielę po Mszy św. o g. 1200.
  9. Do końca roku kalendarzowego prosimy opiekunów grobów, o podanie telefonicznie lub osobiście w tutejszej kancelarii swojego imienia i nazwiska, kontaktu oraz adresu.
  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego. Gość w cenie 10 zł.
  11. Od 7 stycznia 2022 pragniemy odwiedzić naszych parafian. Jednak udamy się tylko do rodzin, które telefonicznie albo osobiście do 5 stycznia zapiszą się na wizytę duszpasterską. Celem Kolędy jest błogosławieństwo, odwiedziny duszpasterskie, śpiewanie kolęd, wspólna modlitwa, napis na drzwiach CMB – Chrystus mieszkanie błogosławi. Na czas „Kolędy” przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, stawiamy krzyż, dwie zapalone świece, woda święcona. Plan wizyty duszpasterskiej: 7 stycznia (Pt.) Wisznia Mała, ul. Nad Potokiem i Szkolna; 10 stycznia (Pn.) Wisznia Mała, ul. Leśna, Przy Dębie, Na Kolonii, Akacjowa i Modrzewiowa; 11 stycznia (Wt.) Machnice; 12 stycznia (Śr.) Mienice; 13 stycznia Wysoki Kościół (Czw.); 14 stycznia (Pt.) Piotrkowiczki, ul. Wzgórz Trzebnickich, Spacerowa; Akacjowa, Świerkowa, Wiśniowa, Klonowa, Stawowa, Dębowa, 17 stycznia Piotrkowiczki (Pn.) ul. Widokowa, Kręta, Młynarska, Ogrodowa; 18 stycznia (Wt.) Pierwoszów ul. Lipowa, Dębowa, Wierzbowa, Parkowa, Sportowa, Ogrodowa, Spacerowa, Polna i Wrocławska, 19 stycznia (Śr.) ul. Janowa, Leśna, Osiedlowa, Piękna, Słoneczna, Krótka, Wiosenna i Wrocławska. Wizyta duszpasterska będzie odbywała się w dni powszednie od g. 1530. Ofiary składane w czasie „Kolędy” przeznaczamy na utrzymanie Parafii. Bóg zapłać. Dodatkowy terminy sobota 20 (Czw) stycznia od 1530 i Piątek 21 stycznia od 1530.
  12. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  13. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz dalszej opieki Matki Najświętszej.

Z błogosławieństwem duszpasterskim
Księża Salwatorianie.