PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

IV Niedziela Adwentu
19.12.2021

1. W najbliższy piątek 24 grudnia przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru tego dnia. Wieczór opłatkowy może mieć formę spotkania śpiewno-modlitewnego. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem i krzesła dla uczestników, świąteczną dekorację, ustawmy świece na stole, i umieśćmy Pismo Święte na wyeksponowanym miejscu. Spotkanie opłatkowe rozpoczynamy od zapalenia świecy i choinki – zapalający mówi: Światło Chrystusa, wszyscy odpowiadają: Bogu niech będą dzięki, śpiew kolędy, odczytanie fragmentu Ewangelii Łk 2,1-20 lub Mt 1,18-25, modlitwa np. Ojcze nasz… w intencji zgromadzonych i zmarłych z rodziny, połamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń oraz śpiew kolęd. Pasterka w  Piotrkowiczkach o 2200, w Wysokim Kościele o 2400.
  2. Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie jak w niedziele, nie będzie Mszy św. wieczorowych.
  3. 23 grudnia br. odwiedzimy chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenie chorych telefonicznie albo osobiście.
  4. Przypominamy, że „Prace remontowe i konserwatorskie w kościele filialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach - remont elewacji wewnętrznej jest dofinansowany ze środków budżetu Gminy Wisznia Mała w wysokości 45 000,00 zł ”;
  5. Do spowiedzi zapraszamy dziś przed Mszami świętymi oraz od poniedziałku do czwartku od 1700-1830 oraz w piątek od g. 800-900.
  6. Dziękujemy za ofiary na remont kościoła w Piotrkowiczkach zebrano 1’910 zł.
  7. Dziękujemy za ofiary, które składaliście na paczki żywnościowe i za dary składane do koszów dla potrzebujących w naszej wspólnocie parafialnej. Przy tej okazji dziękuję także Parafialnemu Zespołowi
    Caritas i wszystkim, którzy włączyli się w rozwożenie paczek żywnościowych do osób potrzebujących w naszej parafii. Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do zakupu świec Caritas na stół wigilijny. Małe świece w cenie 7 zł i duże 16 zł. Rozprowadzeniem poświęconych świec zajmuje się Parafialny Zespół Caritas. Możemy je także nabyć w kancelarii parafialnej. Nabywając świece wspieramy ubogich i potrzebujących. Bóg zapłać.
  9. Dziękujemy osobom, które dostarczą choinki do naszych świątyń. Serdeczne Bóg zapłać za okazane wsparcie, pomoc i poświęcony czas.
  10. Do końca roku kalendarzowego prosimy opiekunów grobów, o podanie telefonicznie lub osobiście w tutejszej kancelarii swojego imienia i nazwiska, kontaktu oraz adresu.
  11. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego.
  12. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  13. Dziękujemy osobom dbającym o czystość i porządek w naszych kościołach oraz za wykonywane prace porządkowe na zewnątrz.  Bóg zapłać.
  14. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz dalszej opieki Matki Najświętszej.

Z błogosławieństwem duszpasterskim
Księża Salwatorianie