PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

III Niedziela Adwentu
12.12.2021

1. Duszpasterstwo Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP informuje, że „Prace remontowe i konserwatorskie w kościele filialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach - remont elewacji wewnętrznej jest dofinansowany ze środków budżetu Gminy Wisznia Mała w wysokości 45 000,00 zł ”;
  2. Hasłem Eucharystia daje życie – rozpoczęliśmy pierwszą niedzielą Adwentu, i kolejny cykl  programu duszpasterskiego, który koncentruje się wokół hasła: Posłani w pokoju Chrystusa. Podejmijmy osobistą refleksję nad naszą więzią z Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii.
  3. Zapraszamy na Roraty w Wysokim Kościele od Pn-Śr na g. 1730. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na Msze roratnie w poniedziałki albo środy, młodzież we wtorki. W Piotrkowiczkach Msze św. roratnie odprawimy w piątki o g. 1700. Zapraszamy do modlitwy.
  4. Figurę Niepokalanego Serca NMP do naszego ołtarza zainstalowaliśmy 8 grudnia podczas uroczystej Mszy świętej w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Bóg zapłać za modlitwę. W związku z instalacją nowej figury pojawił się przy ołtarzu świecznik. Zapraszamy, aby podchodzić do świecznika przed albo po Mszach świętych, aby zapalić światełko i pomodlić się w ciszy, ofiarując Bogu nasze prośby za wstawiennictwem Matki Bożej.
  5. W niedzielę 19.12 br. o g. 1200 Mszę świętą imieninową odprawi ks. Dariusz Kubica, zapraszamy do modlitwy w intencji solenizanta. W tym dniu także na tej Mszy św. zostanie przekazane światełko betlejemskie, światełko pokoju, które będziemy mogli zabrać do domu.
  6. Z racji II Niedzieli miesiąca tacę przeznaczamy na remont Kościoła w Piotrkowiczkach. Bóg zapłać.
  7. Są już dostępne świece Caritas na stół wigilijny. Mamy do rozprowadzenia 320 szt. małych świec w cenie 7 zł i 120 szt. w cenie 16 zł. Rozprowadzeniem poświęconych świec zajmuje się Parafialny Zespół Caritas. Możemy je także nabyć w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do nabycia tych pięknych świec, które zakupując wspieramy ubogich i potrzebujących. Bóg zapłać.
  8. Dziękujemy św. Mikołajowi, który przybył do naszej parafii 6 grudnia. Obecność św. Mikołaja sprawiła wielką radość dzieciom i dorosłym. Dziękujemy św. Mikołajowi, ofiarodawcom, Parafialnemu Zespołowi Caritas i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji dnia św. Mikołaja. Bóg zapłać.
  9.  Opłatki do naszych domów są rozprowadzane w sposób tradycyjny jak w poprzednich latach.
  10. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, we wtorek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  11. Do końca roku kalendarzowego prosimy opiekunów grobów, o podanie telefonicznie lub osobiście w tutejszej kancelarii swojego imienia i nazwiska, kontaktu oraz o adresu.
  12. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego.
  13. Jest dostępna Księga Intencyjna na 2022. Zapraszamy do zamawiania intencji.
  14. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  15.  Dziękujemy osobom dbającym o czystość i wystrój obu naszych świątyń. Bóg zapłać.
  16. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz dalszej opieki Matki Najświętszej.

Z błogosławieństwem duszpasterskim
Księża Salwatorianie