PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
Druga Niedziela Adwentu
(5.12.2021)

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast po Mszy św. o g. 800, w Piotrkowiczkach po Mszy św. o g. 945 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Z racji rozpoczynającego się czasu Adwentu Msze św. odprawiamy w Wysokim Kościele od Pn-Śr o g. 17.30, natomiast od czwartku do soboty z formularza z okresu adwentu w kolorze fioletowym. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na Msze w poniedziałki albo środy, młodzież we wtorki. W Piotrkowiczkach Msze św. roratnie odprawimy w piątki o g. 1700. Zapraszamy do modlitwy.
  3. Figurę Niepokalanego Serca NMP do głównego ołtarza zainstalujemy 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Mszy św. o g. 1730. W tę uroczystość maryjną przypada kolejna rocznica założenia Zgromadzenia Księzy Salwatorianów. Zapraszamy do modlitwy.
  4. Są już dostępne świece Caritas na stół wigilijny. Mamy do rozprowadzenia 320 szt małych świec w cenie 7 zł i 120 szt w cenie 16 zł. Rozprowadzeniem poświęconych świec zajmie się Parafialny Zespół Caritas. Możemy je także nabyć w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do nabycia tych pięknych świec. Zakupując świece Caritas wspieramy potrzebujących. Bóg zapłać.
  5. W następną niedzielę podamy propozycję wizyty duszpasterskiej.
  6. Dziękujemy za złożone ofiary na organizacje dnia św. Mikołaja zebrano kwotę 1’540. Bóg zapłać. W najbliższy poniedziałek 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja po Mszy św. o g. 173o  w Wysokim Kościele, w Piotrkowiczkach po Mszy św. o g. 1700 odwiedzi nas gość specjalny. Zapraszamy.
  7. W najbliższym czasie będą rozprowadzane opłatki do naszych domów.
  8. Za tydzień w II niedzielę miesiąca tacę przeznaczymy na remont Kościoła w Piotrkowiczkach. Bóg zapłać.
  9. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła, w środę święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
  10. W związku z planowaną inwentaryzacją obu cmentarzy parafialnych. Zwracamy się z prośbą, aby do końca roku zgłosili się telefonicznie lub osobiście opiekunowie poszczególnych grobów w tutejszej kancelarii w celu podania swojego imienia i nazwiska, kontaktu oraz o adresu.
  11. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego.
  12. Jest dostępna Księga Intencyjna na 2022. Zapraszamy do zamawiania intencji.
  13. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  14.  Dziękujemy osobom dbającym o czystość i wystrój obu naszych świątyń. Bóg zapłać.
  15. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz dalszej opieki Matki Najświętszej.
  16. Do wieczności odeszli +Waldemar Czernisz, + Zofia Noga. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Z błogosławieństwem duszpasterskim
Księża Salwatorianie