PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
Pierwsza Niedziela Adwentu
(28.11.2021)

1. Rozpoczynamy Adwent, który jest czasem przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie okresem, który skupia naszą uwagę na oczekiwanie drugiego przyjścia Chrystusa na końcu świata. Z dwóch racji Adwent jest czasem świętego i radosnego oczekiwania na Pana.
  2. Z racji rozpoczynającego się czasu Adwentu Msze św. roratnie od 29 listopada będą odprawiane w następującym porządku: w Wysokim Kościele od Pn-Śr o g. 17.30, natomiast od czwartku do soboty z formularza z okresu adwentu. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na Msze w poniedziałki albo środy, młodzież we wtorki. W Piotrkowiczkach Msze św. roratnie odprawimy tylko w piątki o g. 1700 ze względu na prace remontowe, które mogą utrudnić całotygodniowe odprawianie rorat.
  3. Dziękujemy za wspieranie remontu prezbiterium w Kościele w Piotrkowiczkach. Bóg zapłać.
  4. Informujemy, że została zakupiona Figura Niepokalanego Serca NMP do głównego ołtarza.  Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy. Instalacje Figury planujemy na 8 grudnia br. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Mszy św. o g. 1730. Zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy.
  5. Kalendarz liturgiczny: we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła, w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  6. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.
  7. W czwartek zapraszamy na g. 1700 na nabożeństwo o powołania, w piątek po Mszy św. na litanię do Najświętszego Seraca Pana Jezusa, a w sobotę na g. 1700 na nabożeństwo Pierwszo-sobotnie.
  8. W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  9. W niedzielę 5 grudnia z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast po Mszy św. o g. 800, w Piotrkowiczkach po Mszy św. o g. 945 zmiana tajemnic różańcowych.
  10. W związku z planowaną inwentaryzacją obu cmentarzy parafialnych. Zwracamy się z prośbą, aby do końca roku zgłosili się telefonicznie lub osobiście opiekunowie poszczególnych grobów w tutejszej kancelarii w celu podania swojego imienia i nazwiska, kontaktu oraz o adresu.
  11. Przypominamy, że od 1 grudnia tego roku zmieniamy godziny odprawiania Mszy św. w dni powszednie w Wysokim Kościele z godziny 1830/1730, w Piotrkowiczkach z 1730 1700.
  12. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej - Gościa Niedzielnego.
  13. Jest dostępna Księga Intencyjna na 2022. Zapraszamy do zamawiania intencji.
  14. W dzisiejszą niedzielę Parafialny Zespół Caritas zbiera do puszek dobrowolne ofiary na organizację dnia św. Mikołaja. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy. Bóg zapłać.
  15. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  16.  Dziękujemy osobom dbającym o czystość naszych świątyń oraz za piękne adwentowe dekoracje. Bóg zapłać.
  17. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz dalszej opieki Matki Najświętszej.

Z błogosławieństwem duszpasterskim
Księża Salwatorianie