PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
XXXI

NIEDZIELA ZWYKŁA (7.11.2021)

1. Rozpoczął się kolejny etap remontu Kościoła w Piotrkowiczkach. Tym razem przedmiotem prac będzie prezbiterium. Prace będą kontynuowane po 11 listopada br. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają inicjatywę prac remontowych. Bóg zapłać.
  2. Dziś po Mszy św. o g. 830 zmiana tajemnic różańcowych, a w Piotrkowiczkach po Mszy św. o g. 945.
  3. Wójt Gminy Wisznia Mała, Dyrektor OKSiR zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada W programie Msza św. o g. 1000 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach w intencji Ojczyzny z udziałem chóru Amicorum oraz uroczystości przy Pomniku Pamięci Narodowej z udziałem Jednostki Strzeleckiej 3003 im. Orląt Lwowskich oraz Gminnej Orkiestry Dętej. Zapraszamy do modlitwy i udziału w uroczystościach.
  4. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup Nowej Figury Niepokalanego Serca NMP. Figura została zakupiona i oczekujemy na jej przybycie. Jak będzie przebiegała instalacja Nowej Figury w naszym Kościele poinformuję za tydzień.
  5. W następną niedzielę II miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczamy na remont Kościoła. W tym dniu także przypada Dzień Solidarności z Kościołem na Prześladowanym zbiórka do puszek   po Mszach świętych przekazujemy na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać.
  6. Za tydzień 14 listopada br. zapraszam rodziców oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Msze św. na g. 1200 oraz na spotkanie.
  7. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wypominkowych do Wysokiego Kościoła od. Pn-Sb na g. 1730 , w niedzielę na 1615,  do Piotrkowiczek w Piątek na g. 1700, w niedzielę na 1730.
  8. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz w miesiącu listopadzie i pomodlą się za zmarłych, uzyskają odpust zupełny dla zmarłych w czyśćcu cierpiących.
  9. Dziękujemy za ofiary, które składaliście na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. Zebrano 720 zł. Bóg zapłać.
  10. Informujemy, że jest planowana inwentaryzacja obu cmentarzy. W związku z tym do końca roku proszę o zgłoszenie imienia i nazwiska, adresu oraz o podanie kontaktu opiekuna poszczególnego grobu.
  11. Kalendarz liturgiczny: we wrotek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek św. Marcina z Tours, w piątek św. Jozafata bpa i męczennika, w sobotę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych Męczenników polskich.
  12. Informujemy, że w grudniu tego roku zmieniamy godziny odprawiania Mszy św. w tygodniu w Wysokim Kościele z godziny 1830/1730, w Piotrkowiczkach z 1730 / 1700.
  13. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej Gościa Niedzielnego.
  14. Jest dostępna Księga Intencyjna na 2022. Zapraszamy do zamawiania intencji mszalnych na nadchodzący rok.
  15. W niedzielę 21 i 28 listopada Parafialny Caritas będzie zbierał do puszek na paczki dla dzieci. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
  16. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.
  17.  Dziękujemy osobom dbającym o czystość naszych świątyń oraz za przystrojenie kwiatami. Bóg zapłać.
  18. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz dalszej opieki Matki Najświętszej.

Z błogosławieństwem duszpasterskim
Księża Salwatorianie