PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
XXXI

NIEDZIELA ZWYKŁA
(31.10.2021)

1.      Dziękujemy za złożone ofiary na zakup Nowej Figury Niepokalanego Serca NMP. Zebrano kwotę pokrywającą koszt zakupu. Wkrótce zostanie zakupiona. Serdeczne Bóg zapłać.

2.      W poniedziałek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. w Wysokim Kościele będą odprawiane o g. 800, 1100, 1200, w Piotrkowiczkach o g. 945. W uroczystej procesji na cmentarz wyruszymy po Mszy św. o g. 1200.Zapraszamy do modlitwy. Odpust zupełny możemy uzyskać jeden raz od południa 1 do północy 2 listopada. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź i Komunia św., pobożne nawiedzenie Kościoła i modlitwa Ojcze nasz… oraz Wierzę w Boga…, dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

3.      Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, uzyskają odpust dla zmarłych w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1-8 listopada jest zupełny, a w inne dni cząstkowy.

4.      W nadchodzącym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota Miesiąca.

5.      W Pierwszą Sobotę Miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

6.      W następną I niedzielę zmiana tajemnic różańcowych oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.      Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wypominkowych do Wysokiego Kościołagodzinę na g. Pn-Pt 1730 i do Piotrkowiczek w Piątek na g. 1700.

8.      Dziś z racji ostatniej niedzieli października – kolektę po Mszach Świętych przeznaczamy na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

9.      Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych, we wtorek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w czwartek św. Karola Boromeusza, bpa;

10.  Dziękujemy za ofiary złożone na misje prowadzone przez Księży Salwatorianów zebrano kwotę 900 zł i Kalendarze (410zł).

11.  Opiekunów Grobów na cmentarzach parafialnych prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny do końca 2021 roku.

12.  Informujemy, że w grudniu tego roku zmieniamy godziny odprawiania Mszy św. w tygodniu w Wysokim Kościele z godziny 1830/1730, w Piotrkowiczkach z 1730 / 1700.

13.  Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej Gościa Niedzielnego.

14.  W zakrystii jest dostępna Księga Intencyjna na 2022. Zapraszamy do zamawiania intencji mszalnych na nadchodzący rok.

15.  W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.

16.  Dziękujemy osobom dbającym o czystość naszych świątyń oraz za przystrojenie kwiatami. Bóg zapłać.

17.  Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz dalszej opieki Matki Najświętszej.

Z błogosławieństwem duszpasterskim
Księża Salwatorianie