PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

(26.09.2021)

1.Dziś po Mszach Świętych zbieramy ofiary na zakup Nowej Figury Niepokalanego Serca NMP, którą zainstalujemy w ołtarzu głównym. Przypominamy, że Figura Matki Bożej mierzy 165 cm, wykonana z włókna szklanego, ręcznie pomalowana farbami olejnymi. Starannie wykonana z dbałością o każdy szczegół twarzy, włosów i szat we Włoszech w firmie z wieloletnim doświadczeniem w realizacji wyposażenia sakralnego. Koszt Figury wynosi blisko 18 tysięcy. Do tej pory na ten cel udało się zebrać 2’300 zł. Prosimy o wsparcie, które przyspieszy instalacje nowej figury w naszej świątyni. Bóg zapłać.

2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana; we wtorek św. Wacława, męczennika; w środę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała; w czwartek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę św. Aniołów Stróżów.

3. W najbliższy piątek rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w Wysokim Kościele na g. 1730, Na Mszę św. o g. 18.30. Natomiast w Piotrkowiczkach Różaniec o g. 1700. Po nabożeństwie Różańcowym od Pn-Pt Msza św. o 1730.

4. Za tydzień przypada I Niedziela Miesiąca z tej racji po Mszach św. zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o g. 800 w Wysokim Kościele i w Piotrkowiczkach o g. 945 zmiana tajemnic różańcowych.

5. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. połączone z wręczeniem Różańca Świętego przesuwamy z 3 na 10 października (niedziela) po Mszy św. o g. 12.00.

6. W najbliższy piątek i sobota przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Z tej racji zapraszamy na litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do obu Kościołów. W sobotę na 1800 na nabożeństwo pierwszo sobotnie.

7. W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

8. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w minioną niedzielę na utrzymanie Katolickiego Radia Rodzina i TV Rodzina. Zebrano kwotę 395 złotych. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu pracy religijne Gościa Niedzielnego.

10. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.

11. Wszystkim parafianom i sympatykom Wysokiego Kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

12. Święty Michale Archaniele…

Z błogosławieństwem duszpasterskim

Księża Salwatorianie