PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

(19.09.2021)

1. Dziś przeżywamy odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Z tej racji witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Tomasza Górnego SDS, Przełożonego Kleryków w WSD, który skieruje do nas Słowo Boże i będzie przewodniczył sumie odpustowej o g. 1200 podczas której podziękujemy Panu Bogu za zabrane plony.

2. Wkrótce zostanie zakupiona do ołtarza głównego figura Niepokalanego Serca NMP. Figura mierzy 165 cm, wykonana z włókna szklanego, ręcznie pomalowana farbami olejnymi. Waga 35 kg. Starannie wykonana z dbałością o każdy szczegół twarzy, włosów i szat. Struktura figury została w całości ręcznie wykonana począwszy od nadania formy, aż po wykończenie, we Włoszech w firmie z wieloletnim doświadczeniem w realizacji wyposażenia sakralnego. Koszt Figury wynosi blisko 18 tysięcy. Musimy jednak zebrać nieco większą kwotę, aby pokryć naprawę konstrukcji podtrzymującej i zabezpieczającej figurę. Prosimy o wsparcie zakupu nowej figury. Do tej pory na ten cel udało się zebrać 1’000 zł. Wstępną zbiórkę na ten cel przeprowadzimy za tydzień po Mszach świętych, proszę też o osobiste zaangażowanie i indywidualne ofiary, które przyspieszą instalacje nowej figury w naszej świątyni. Bóg zapłać.

3. Niebawem rozpoczniemy kolejny etap remontu kościoła w Piotrkowiczkach. Do sfinalizowania planowanego etapu po uwzględnieniu dofinansowania i ofiar ze składek remontowych zabraknie nam jeszcze 14 tyś zł. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Bóg zapłać.

4.  Dziękujemy za ofiary, które złożyliście w minioną niedzielę na remont Kościoła w Piotrkowiczkach. Zebrano 2’600 zł. Bóg zapłać.

5.  Wójt Gminy Wisznia Mała z ogromną przyjemnością informuje o rozpoczęciu realizacji projektu dofinasowanego ze środków z Unii Europejskiej „Aktywa Integracja w Gminie Wisznia Mała”. Projekt jest skierowany do 50 osób: biernych zawodowo i bezrobotnych, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym 10 osób z niepełno sprawnością, zamieszkałych w gminie Wisznia Mała, w wieku powyżej 18 lat. Szczegółowe informacje zamieszczono na plakatach.

6.  Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja i Jego Towarzyszy, męczenników koreańskich; we wtorek święto św. Mateusza Ap. i Ewangelisty; w czwartek św. o. Pio.

7. Dziś przypada Dzień Środków Masowego Przekazu. Zbierane ofiary do puszek po Mszach świętych przeznaczymy na utrzymanie Katolickiego Radia Rodzina i TV Rodzina. Bóg zapłać.

8. Ze względu na brak zainteresowania ze strony parafian nie udało się wyjechać na czuwanie do Częstochowy 17/18 września br. Odwołano zarezerwowany bus. Wierzę, że w przyszłym roku podobny incydent nie będzie miał miejsca. Parafia Maryjna, ale nie znalazła się ani jedna osoba ze wspólnoty p.w. Niepokalanego Serca NMP, która wybrałaby się na to czuwanie.

9. Wrocławska Caritas organizuje akcję „Plecak to twój dom”. Ma ona pomóc bezdomnym przetrwać ciężki czas jesienno-zimowy. Odzież, obuwie i termos. To przedmioty które dla osób bezdomnych jesienią i zimą są prawdziwym skarbem. Wrocławska Caritas zachęca do przekazywania plecaków, termosów, śpiworów i odzieży, które pomogą potrzebującym. Zaangażujmy się w tę szlachetną inicjatywę. O szczegóły możemy zapytać, p. Przewodniczącą naszego Caritasu, która wraz z Caritasem przekaże przyniesione na parafię w/w rzeczy.

10. W niedzielę 26 września na Mszę św. na g. 12.00 zapraszamy rodziców i młodzież klas ósmych. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w kwestii bierzmowania w roku 2022.

11. Przypominamy, że czas składania deklaracji zgłoszeniowych do I Komunii św. mija 30 września, a świadectw chrztu św. dzieci ochrzczonych poza parafią upływa 31 października. Bardzo proszę o regulowanie ustalonej kwoty na obrazek, książeczki, różańce i medaliki dla dzieci.

12. Dziękujemy za kwiaty i udekorowanie Kościoła na dzisiejszą uroczystość.

13. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.

Z błogosławieństwem duszpasterskim

Księża Salwatorianie