PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kalendarz liturgiczny: w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w czwartek wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, bpa, w sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

2. Dziękujemy za ofiary, które zbieraliśmy do puszek na pomoc Afgańczykom. Zebrano 754 zł. Bóg zapłać.

3. Dziękujemy za ofiary, które dziś złożyliście na remont Kościoła w Piotrkowiczkach. Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu, w środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. Pamiętajmy w naszych modlitwach.

5. W niedzielę, 19 września przypada Dzień Środków Masowego Przekazu. Zbierane w tym dniu ofiary po Mszach świętych przeznaczymy na utrzymanie Katolickiego Radia Rodzina i TV Rodzina. Bóg zapłać.

6. Zakupione zostały do obu Kościołów bezpieczne bezdotykowe kropielnice z wodą święconą. Korzystajmy z kropielnic, które są bezpieczne.

7. 15 września br. przypada w naszej parafii liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Na uroczystość odpustową zapraszamy w niedzielę 19 września. Podczas sumy odpustowej o g. 12:00, której będzie przewodniczył ks. Tomasz Górny SDS, Prefekt Kleryków w WSD Salwatorianów będziemy dziękować Panu Bogu za zebrane plony. O wystrój Kościoła prosimy mieszkańców Wysokiego Kościoła.

8. W dniach 17/18.09 z piątku na sobotę odbędzie się Pielgrzymka Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. Udało się zorganizować 34 osobowy bus. Koszt autokarowej pielgrzymki 60 zł. Wyjazd w piątek o g. 1645. Powrót po Maryjnej Pasterce około 130. Zapisy w Zakrystii po Mszach Świętych.

9. W niedzielę 26 września na Mszę św. na g. 12.00 zapraszamy rodziców i młodzież klas ósmych. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w kwestii bierzmowania w roku 2022.

10. Liczenie wiernych praktykujących niedzielne Msze św. i przystępujących do Komunii Świętej przypada na 26 września br.

11. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy religijnej i zakupu Gościa Niedzielnego oraz specjalnego wydania o bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim.

12. Dziękujemy za ofiary, które składacie na utrzymanie parafii. Bóg zapłać.

13. W ramach obowiązujących przepisów sanitarnych dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas liturgii, zachowujmy bezpieczny dystans, zakrywajmy usta i nos oraz dezynfekujmy ręce.

14. Święty Michale Archaniele…

15. Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy opieki Matki Najświętszej i obfitości Bożych darów.

Z błogosławieństwem duszpasterskim

Księża Salwatorianie